סערת הסלמונלה: מועלם דורשת תשובות

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי תקפה היום (שלישי) את משרד הבריאות במהלך דיון בכנסת על סערת הסלמונלה במוצרי המזון.

"האחריות בעניין הסלמונלה היא על משרד הבריאות ועל המפעלים עצמם. כל ניסיון שלא לקחת אחריות חמישים-חמישים היא זריית חול בעיני הציבור וגורמת לכך שהציבור מאבד בהם אמון", אמרה מועלם.

לדבריה, בראש ובראשונה משרד הבריאות צריך לתת את התשובות לשאלות הקשות. "חברות המזון התנגדו בשנה שעברה לפתיחת השוק לייבוא. בהיבט של בריאות הציבור הן צדקו. יש לנו אפשרות לפקח על מזון המיוצר כאן מה שאין כן לגבי מזון המיוצר בחו"ל.

''הציבור לא יכול לישון כאשר האחריות נזרקת לש.ג.", הוסיפה ח"כ מועלם וקראה למשרד הבריאות ''לערוך בדיקה כיצד מזון עם סלמונלה משווק לציבור מתחת לאף שלו".

מועלם גם הפנתה שאלות קשות למנכ''ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, "כיצד אתם יכולים להבטיח שיש נושאים שבשל אחריות של משרדי ממשלה נוספים, אין כאן סמוך על סמוך ודברים נעלמים מעיניכם - כפי שקרה כאן?

''איך ייתכן שאנחנו כחברי הוועדה לא מקבלים תשובות בנושא הסלמונלה כאשר התרענו בעבר על הימצאותו בשיעורים גבוהים? מעבר לכך, איך ייתכן שמתאפשר להכניס בשר משטחי הרשות הפלסטינית לשיווק, כאשר לא עבר את פיקוח משרד הבריאות?". בר סימן טוב לא השיב לשאלותיה.