צפו: הנשיא עם 233 עולים חדשים

טיסת הקיץ השנייה של "נפש בנפש" נחתה בישראל. צפו בקבלת הפנים לישראלים החדשים בנמל התעופה בן גוריון.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ו

בנמל התעופה בן גוריון נחתו הבוקר (רביעי) 233 עולים חדשים מארה"ב ומקנדה בטיסה מיוחדת של ארגון "נפש בנפש", בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית, קרן קיימת לישראל, JNF-USA וגרעין צבר של תנועת הצופים.

טקס קבלת הפנים לעולים הערך בנתב"ג במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר והשר צחי הנגבי.

עם נחיתת טיסת הצ'רטר ה-55 של "נפש בנפש", הארגון ציין את הגעתה של העולה ה-50,000 שלו מאז שנוסד הארגון בשנת 2002. רבקה גלנצר, בת ה-22 מניו יורק, סיימה לאחרונה את לימודיה באוניברסיטת קולומביה עם תואר בכלכלה, ומקווה לשרת שירות קרבי בחטיבת התותחנים.

רבקה נטלה חלק פעיל במגוון רחב של יוזמות פרו-ישראליות וביניהם "אריה" – השדולה הפרו-ישראלית הגדולה ביותר של אוניברסיטת קולומביה ו"תמיד" - קבוצת השקעות המייעצת לחברות סטארט-אפ ישראליות.

"אני שמח להיות שותף לרגע הייחודי והמרגש הזה," פתח הנשיא ריבלין את דבריו, "הרגע בו אתם מציינים את המעבר מגלות לארץ ישראל. מהתפוצה– הביתה".

ריבלין ברך יחד עם העולים החדשים מעל הבמה ברכת שהחיינו ואמר "רק השבוע ציינו את יום תשעה באב. לזכר חורבן בתי המקדש – בית ראשון ובית שני. חורבן בית שני מסמל את תחילת הגלות הארוכה של ישראל. כמעט אלפיים שנות גלות ידע העם היהודי.

"כמעט אלפיים שנה יהודים חלמו לשוב לארץ האבות. עבורכם, העולים החדשים, הגלות שהחלה אז – מסתיימת היום. עכשיו אתם בבית. ברוכים הבאים לישראל. ברוכים הבאים לציון. ברוכים הבאים הביתה".

"אני יודע שההחלטה 'לעשות עלייה' היא החלטה לא קלה. נפרדתם ממשפחה, נפרדתם מהורים, מחברים מקהילה. ממקום עבודה מוכר ובטוח. אני יכול לספר לכם, שבהמשך לא תמיד יהיה קל. יהיו קשיים ומשברים. אבל נתמוך בכם, ונעזור לכם", הבטיח.