אוהדי באר שבע הותקפו בידי פרו ערבים

רגע לפני משחק הפלייאוף הראשון בין סלטיק הסקוטית לאלופה הישראלית מבאר שבע, הותקפו אוהדי האדומים מישראל כשנקלעו להפגנה פרו ערבית

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ו

מפגינים פרו פלסטינים. ארכיון
מפגינים פרו פלסטינים. ארכיון
צילום: פלאש 90

שוב הפוליטיקה מחלחלת לספורט, האם הפעם זה יסתיים בעונש? ספק רב. רגע לפני משחק הפלייאוף שיתקיים בעוד שעה קלה בין סלטיק הסקוטית להפועל באר שבע במסגרת ליגת האלופות, אירוע תקיפה אלים למדי פרץ בין שני מחנות האוהדים.

היה זה בסמוך לתחנת הרכבת במרכז העיר גלזגו, שם יתקיים משחק הכדורגל בין שתי הקבוצות בניסיון להעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות, טורניר הכדורגל היוקרתי והנחשב ביותר באירופה ובעולם כולו.

היה זה כאשר מספר אוהדי סלטיק, עטופים בדגלי אש"ף ניסו לתקוף את אוהדי באר שבע. לדברי אחד מהנוכחים בתקרית, האירוע החל כאשר אוהדי של סלטיק, יריבת באר שבע הערב, הגיע עם דגף אש"ף לעברם של אוהדי באר שבע שהתרכזו בסמוך לתחנת הרכבת בכדי להחל בצעדה מאורגנת ושקטה לכיוון האצטדיון. האוהד הסקוטי החל לצעוק לעברם של הישראלים קריאות "חמאס חמאס", ואף תקף פיזית את אחד מהאוהדים הדרומיים.

במקום התפתחה תגרה בין מספר אוהדים של הקבוצות, כשדווקא אוהדי ריינג'רס, היריבה השנואה של סלטיק, הם שהתערבו לטובת הישראלים והחלו להתקוטט עם האוהד של סלטיק.

יש לציין כי התערבות אוהדי ריינג'רס חילצה את הישראלים מתקרית אלימה ביותר כזו שאף הייתה עשויה להסתיים בפציעות, ולבסוף אף אוהד אינו נזקק לטיפול רפואי.

באירוע נוסף, שהתקיים בסמוך לאצטדיון, קיימו ארגונים פרו ערבים הפגנה נגד ישראל ובעד אש"ף כשדגלים רבים וקריאות נגד ישראל נשמעו ונצפו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il