"מורשתו של בגין חיה וקיימת"

במרכז מורשת בגין בירושלים ציינו הערב 103 שנים להולדתו של המנהיג. "אנחנו עושים הכל כדי שהוא לא יישכח".

חזקי ברוך , י"ג באב תשע"ו

מרכז מורשת בגין בירושלים קיים הערב (רביעי) אירוע לציון 103 שנים להולדתו של מנחם בגין והשקת הספר "צופן בגין" בהשתתפות משפחת בגין, אישי ציבור וקהל.

מנהל מרכז מורשת בגין, הרצל מקוב אמר הערב לערוץ 7, "מנחם בגין נהג לחגוג את יום הולדתו בשבת נחמו אחר הצהרים בסעודה שלישית שבה היו מגיעים חבריו מהמחתרת - והיו שרים יחד את שירי בית"ר והמחתרות שירים שהם לא יכלו לשמוע ברדיו הישראלי וגם היום אנחנו לא שומעים אותם".

"בגין השתמש בנאומיו במקורות היהודים וחי את עולם התוכן היהודי לעומק ולרוחב והתעמק בו", אומר מקוב, "מורשתו של בגין חיה וקיימת בלבבותיהם ברבבות באזרחי ישראל. בגין מהמנהיגים הזכורים ביותר ואהובים ביותר והמנהיג המצוטט ביותר במדינת ישראל ובכל דיון אקטואלי שומעים את דבריו ואנחנו עושים הכל כדי שהוא לא יישכח".

מקוב מוסיף כי "בגין מצוטט גם על ידי הימין וגם על ידי השמאל וזה מראה שתורתו נצחה. אותם אנשים שגידפו אותו מהשמאל הישראלי, היום נתלים בדבריו".

מקוב ספד הערב גם לחברו נחום (נחצ'ה) היימן, "שמענו בצער הערב על מותו של נחום היימן אחד מגדולי המלחינים הישראלים שלזכותו רשומים אלפי שירים עברים. בשנים האחרונות כאן במרכז מורשת בגין קיימנו כל חודש בהובלתו של נחצ'ה ערב שירה שהוא היה המנחה והייתה חוויה מוזיקאלית בלתי רגילה".

"פגשתי את נחצ'ה רבות ובשבילי הוא היה איש מיוחד ושורשי מאוד בארץ ישראל. נחצ'ה ראה את עצמו של איש של כל המחנות, ישראלי ויהודי לכל דבר ועניין. אנחנו נמשיך את ערבי השירה כאן במרכז מורשת בגין לזכרו", הוסיף מקוב.טוען....