תחקיר: חובות טראמפ - 650 מיליון דולר

מדובר בסך החובות של החברות הנתונות לשליטת המיליארדר שהפך לפוליטיקאי. מדובר בסכום כפול מזה שעליו דיווח טראמפ.

ידידיה בן אור , י"ז באב תשע"ו

כמה הוא חייב? טראמפ
כמה הוא חייב? טראמפ
צילום: רויטרס

העיתון האמריקני "ניו יורק טיימס", הנחשב לעיתון בעל נטיות "שמאל", פרסם אמש (מוצ"ש) תחקיר אודות מצבת חובותיו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ.

מהתחקיר עולה כי סך החובות של החברות שבבעלות המיליארדר שהפך לפוליטיקאי עומד על לפחות 650 מיליון דולרים, סכום כפול מזה שעליו דיווח טראמפ.

בתחקיר נטען עוד כי עסקים שונים הנמצאים בבעלותו של טראמפ נסמכים על מקורות מימון שלכאורה אינם תואמים את השקפותיו של המועמד הרפובליקני.

כך למשל "בנק אוף צ'יינה", הבנק המרכזי של סין. הלווה 950 מיליון דולרים לבניין משרדים במנהטן, הנמצא בבעלות חלקית של טראמפ, זאת בשעה שסין הואשמה לא פעם במהלך מסע הקמפיין של טראמפ.

בעיתון מציינים כי התחקיר נסמך על מגוון רחב של מסמכים ורשומי אחזקות מסחריות, כגון מגדלי משרדים, מגרשי גולף, נכסי מגורים, ונכסים שונים בשטח ארצות הברית.

עם זאת חמוסיפים בעיתון כי קיים קושי לעקוב אחר נכסיו של טראמפ - שכן רק לעיתים רחוקות הוא מחזיק בבעלות גם על הבניין וגם על הקרקע, ובשאר המקרים רק באחד מהשניים.

נציין כי מסע הבחירות של טראמפ נמצא בתקופה האחרונה בקשיים, וכי על פי סקרים מעודכנים בארצות הברית הוא נמצא בפיגוד במספר מדינות מפתח בהן הוא חייב להשיג רוב על מנת להיבחר.