ייהרס בית המחבל שרצח את הרב מרק

בג"ץ דחה את העתירה שהגישה משפחת המחבל בסיוע ארגון השמאל "המוקד להגנת הפרט". השופט סולברג: אין עילה להתערבות בהחלטת המפקד הצבאי.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ו

זירת הפיגוע הרצחני
זירת הפיגוע הרצחני
צילום: Wisam Hashlamoun, פלאש 90

שופטי בג"ץ יצחק עמית, נעם סולברג וצבי זילברטל, נתנו אור ירוק להריסת ביתו של המחבל מוחמד עבד אלמג'יד אלעמאירה אשר ביצע יחד עם המחבל מחמד אלפקיה את הפיגוע בו נרצח הרב מיכאל מרק הי"ד ונפצעו אשתו וילדיו.

מדובר על בית חד קומתי בעיירה דורא הסמוכה לחברון, בן חמישה חדרים, מטבח ושירותים, המצוי בבעלותו של אלעמאירה בכפר דורא, בו התגורר המחבל עם משפחתו.

צו ההריסה שהוצא וקיבל כעת את אישורו של בג"ץ, קובע כי המבנה כולו ייהרס על ידי כוחות צה''ל.

השופט זילברטל קבע כי ''העתירה אינה מעלה קושי פרטני או נסיבות ייחודיות המצדיקות סטייה מההלכה הכללית המחייבת בעניין הריסת בתים".

''אין עילה להתערבות בהחלטת המפקד הצבאי על החרמה והריסת בית המגורים הנדון", סבר השופט סולברג. ''כך מתחייב מן ההלכה הפסוקה, הלכה ותיקה בבית משפט זה, שבצוק העיתים נוצר הצורך לשוב וליישמה''.

הרב מיכאל מרק הי"ד ורעייתו חווה
צילום: באדיבות המשפחה

בפיגוע ירי בו נרצח הרב מרק הי"ד לפני כחודשיים, נפצעה קשה רעייתו חווי ומאז היא מאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. לפני כשבועיים היא עברה ניתוח ראש ומצבה טוב.

פרופ׳ יגאל שושן, מנהל המחלקה לנוירוכירורגיה שהשתתף בניתוח מסר אז כי "הניתוח היה מורכב וקשור בפציעה הראשונית שלה בפיגוע. הוא עבר בהצלחה וחווי ערה לחלוטין ומתקשרת עם כולנו".