מכבי ת"א הביסה במשחק הבכורה 1:3

קשה בלי זהבי? תחשבו שוב. המכבים מתל אביב הביסו את כפר סבא במשחק הראשון של העונה החדשה בתוצאה 1:3. האליפות תחזור לתל אביב?

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ז באב תשע"ו

אמרו שהם יתקשו ללא ערן זהבי. אמרו שלא יצליחו להרשים בשני מפעלים בו זמנית. אמרו שאחרי אובדן תואר האליפות בעונה שעברה, הירידה היא רק עניין של זמן. אז אמרו.

מכבי תל אביב פתחה הערב (ראשון) את עונת 2016/17 בכדורגל הישראלי ברגל ימין, ועוד איך. עם תבוסה שהנחילו להפועל כפר סבא במשחק שהתקיים באצטדיון טדי הירושלמי, נראה שהעונה של המכבים מתל אביב תהיה מהנה לא פחות מהעונות הקודמות.

שתי הקבוצות ששיחקו גם בעונה שעברה בליגת העל נפגשו באצטדיון טדי שבבירה למשחק ראשון העונה, זאת בשל עונש הרדיוס שספגו התל אביבים. לצד הניצחון על היידוק ספליט הקרואטית במשחק הפלייאוף הראשון של הליגה האירופית, במכבי רצו גם את העונה בליגה הישראלית לפתוח עם ניצחון, בפעם השישית ברציפות. רצו והצליחו.

יכולת גבוהה לא ראינו משחקני מכבי, אך מול האנמיה והחולשה של הירוקים מכפר סבא, גם זה הספיק לתבוסה. הירוקים כמעט שלא סיכנו את שערו של ראיקוביץ', ולמכבים נותר רק לחבר מספר מסירות בכדי להגיע למצבי הבקעה.

הראשון שהצליח לעשות זאת היה עדן בן בסט שעם נגיחה קלה סמוך לשריקה למחצית, העלה את המכבים ליתרון עם שער ראשון בעונה החדשה.

מכאן ואילך, הצהובים השתלטו על המשחק כולו כשגם הפסקת המחצית לא מנעה בהמשך מהשחקנים בצהוב לכבוש. טל בן חיים החלוץ שייעדר ממשחק הגומלין מול הקרואטים בשל כרטיסים צהובים, הצליח להשכיח מלב האוהדים את ערן זהבי כשכבש צמד בזמן שהוא עונד את סרט הקפטן על זרועו.

זה התחיל עם פנדל מדויק בדקה ה-56, וכעבור 13 דקות כבש את שערו השני שלו והשלישי של הקבוצה, במשחק שנראה שהולך לקראת פירוק היריבה והשפלה גדולה.

מאמנם הגיאורגי של הצהובים, שוטה ארבלדזה ערך מספר שינויים בהרכב הקבוצה כשהבין כי הניצחון אינו מוטל בספק, זאת בכדי לשמור על השחקנים הבכירים לקראת משחק הגומלין בהמשך השבוע מול הקרואטים, ו-12 דקות לסיום ניצל את ההרכב מאוויס צ'יבוטה שכבש שער כבוד עבור כפר סבא, שער שקבע את תוצאת הסיום.

האם מה שהיה הוא שיהיה ושתי הקבוצות הללו יסיימו את העונה כמ שסיימו את זו האחרונה, כשמכבי הייתה בצמרת וכפר סבא מועמדת לירידה, או שהפעם זה יסתיים עם ירידת ליגה בפועל? ימים יגידו. בינתיים, לכפר סבא מחכה עוד הרבה עבודה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il