אמיר אוחנה
אמיר אוחנה צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) וח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) פנו הבוקר (ג') במכתב לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, בבקשה לערוך דיון דחוף בנושא הביטחון האישי במרחב הכפרי.

הסיבה לדרישה, היא המקרה שהתרחש בבית אלעזרי בשבוע שעבר, בו נאלץ תושב הישוב לירות בפורצים ערבים שניסו לגנוב את משאיתו באישון לילה וכתוצאה מכך, נהרג אחד הפורצים.

במכתבם ציינו ח"כ אוחנה וח"כ ברושי כי תושבי המרחב הכפרי נאלצים להתמודד מזה שנים עם מקרים רבים של פריצות, גניבות ומקרי חבלה רבים. עוד הוסיפו חברי הכנסת במכתבם כי זו לא הפעם הראשונה שתושב המרחב הכפרי נאלץ להתמודד בסיטואציה כזו מול פורץ והזכירו את מקרה שי דרומי ומקרה נוסף של פריצה שהסתיים ברצח של תושב אביחיל.

"תופעת הגניבות שמופנית נגד החקלאים בישראל, הגם שאיננה חדשה - מחייבת מענה הולם ומיידי על ידי המדינה", אמר אוחנה. ''יש לקיים מה שיותר מהר דיון דחוף עם הגורמים הרלוונטיים הן במשטרת ישראל והן בצה"ל, לטיפול בתופעה המסוכנת ולמציאת פתרונות עבור תושבי המרחב הכפרי החשים בחוסר ביטחון אישי בשטחם".

ח"כ איתן ברושי
ח"כ איתן ברושי צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ ברושי אמר כי "אומנם האירוע האחרון עלה לכותרות, אך מדובר בתופעה ארוכה ויומיומית של פריצות וגניבות במרחב הכפרי המובילה לתחושה של חוסר ביטחון אישי של התושבים ואוזלת יד בטיפול בבעיה. מצב הביטחון הוא איום על אדמות המדינה ולא רק בעיה של גניבת רכוש פרטי''.

לדבריו המרחב הכפרי נמצא במצב בלתי אפשרי. ''המרחב הכפרי הוא צבא ההגנה לאדמות ישראל אבל גורמי האכיפה נכשלים בהגנה עליו. חייבים לשנות את סדרי העדיפויות של כוחות הביטחון, ואני מקווה שזה אכן הולך להשתנות ולצורך כך פנינו לשר לביטחון פנים".