מיליון וחצי שקל להנצחת מורשת גנדי

בממשלה לא נבהלו מהעליהום התקשורתי נגד השר רחבעם זאבי שנרצח על ידי מחבל מתנקש.

תגיות: רחבעם זאבי
ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ו

רעייתו של גנדי על קבר בעלה
רעייתו של גנדי על קבר בעלה
פלאש 90

משרד ראש הממשלה הקצה 1.74 מיליון שקל לטובת שורת אירועים, ברובם מעבר לקו הירוק, להנצחתו של השר רחבעם זאבי ז"ל שנרצח על ידי מחבלים. כך דווח ב"ידיעות אחרונות".

לפני כשנה וחצי מספר נשים טענו בתכנית "עובדה" כי הותקפו מינית של ידי זאבי. משפחתו של גנדי הכחישה את הדברים.

על פי הדיווח, בין השאר הכסף מיועד למועצה האזורית בקעת הירדן, שבאופן מסורתי מארחת את מרוץ הלפיד לזכרו של גנדי. בשנה שעברה אישר משרד רה"מ חצי מיליון שקל לטובת המרוץ, אך השנה החליט להגדיל את התקציב בעוד 250 אלף שקל.

250 אלף שקל מיועד להתקשרות עם המועצה האזורית קריית־ארבע לשם קיום סיורים בתחום השיפוט של קריית־ארבע.

120 אלף שקל להתקשרות עם מדרשת מעלה חבר (מועצה אזורית הר חברון) לטובת קיום כנסים, ימי עיון, סדנאות, הרצאות וסיורים להנצחתו של זאבי. המדרשה מציעה מגוון פעילויות הנצחה לחיזוק מורשתו של זאבי בתחום החינוך, אהבת הארץ, התיישבות, שירות משמעותי בצה"ל, ציונות, אישיותו ופועלו של זאבי ועוד.

הפעילות מתקיימת במעלה חבר ובכל רחבי הארץ ומיועדת לבני 20-10. עלות ההתקשרות היא 240 אלף שקל — מתוכם משרד רה"מ ישלם 120 אלף.

כ־390 אלף שקל להתקשרות עם מרכז יד בן צבי בירושלים לטובת עריכת תוכנית סיורים לתלמידי בתי־ספר בעקבות התנ"ך ובאזורי קרבות הפלמ"ח ולשם הפקת חוברות לזכרו של רחבעם זאבי.

כ־230 אלף שקל להתקשרות עם בית־ספר שדה כפר עציון שכוללת סיורים, ימי עיון, השתלמויות, חפירות ארכיאולוגיות ועוד.

התוכנית כוללת כנסים (בין תנ"ך לפלמ"ח, קווים לדמותו של זאבי), השתלמויות (למדריכי טיולים בשפלת יהודה ובבקעת הירדן שבהם יספרו על זאבי, הקרבות במלחמת העצמאות ובמרחב וגיבורי התנ"ך שליוו את הלוחמים) וסיורים (למשפחות לשכונות ילדותו של זאבי בירושלים, למיטיבי לכת בעקבות שורשי העם היהודי). עלות המיזם 465 אלף שקל, ומשרד רה"מ נושא במחצית הסכום.