בשל קריאות גזעניות: עונש לבית"ר

משחק הבית הבא של בית"ר ירושלים במסגרת אירופית יתקיים ללא קהל ביתי. כך קבעה וועדה של אופ"א. הסיבה: קריאות גזעניות

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ו

אוהדי בית"ר. (ארכיון)
אוהדי בית"ר. (ארכיון)
צילום: פלאש 90

קנס כספי על סך 62 אלף יורו ומשחק בית ללא הקהל המקומי, זהו עונשה של בית"ר ירושלים על קריאות גזעניות, כך קבעה הערב (שלישי) וועדת המשמעת והאתיקה של אופ"א, ארגון הכדורגל האירופי.

מעבר לעובדה כי הוועדה קבעה עונש של משחק הבית הבא במסגרת אירופית כלשהו שיתקיים ללא קהל, פסקו עוד באופ"א כי הירושלמים יינזקו כלכלית עוד יותר זאת כשהיחידים שיורשו להיכנס למשחק יהיו 200 מאוהדי הקבוצה האורחת או ההתאחדות של הקבוצה האורחת ועוד 75 מאנשי הקבוצה, כששחקני הקבוצה הינם חלק מאותם 75 האנשים.

את 62 אלף היורו צריכים אנשי בית"ר להפקיד לחשבון הבנק של אופ"א בתוך 90 ימים, מה שאומר שערעור לא רלוונטי לפחות בכל הקשור לנושא הכספי.

עונש זה שהושת על הקבוצה הירושלמית נחשב עונש כבד, כשהקבוצה הירושלמית ספגה זאת לאחר שאוהדי הקבוצה השמיעו קריאות גזעניות במשחק הביתי באצטדיון טדי מול ילגבה הלטבית, משחק שהסתיים בתוצאה 0:3 לזכות הירושלמים שהפעילו בכך אל פלייאוף הליגה האירופית, משחק שהתקיים מוקדם יותר החודש.

נדמה כי באופ"א חיכו לקריאות שכאלה כשאלה הציבו על פי הדו"ח, נציג ביציע המזרחי במהלך המשחק והוא זה שדיווח למשקיף בסיום על הקריאות הגזעניות, קריאות שיש לציין כי נאמרות בכל משחק בית של הקבוצה הירושלמית.

בינתיים נראה כי את העונש שהושת עליהם יבצעו הירושלמים רק בפעם הבאה שיגיעו לאירופה, כשאת משחקם האירופי הביתי האחרון, הפסידו הירושלמים אך לפני שבוע בתוצאה 2:1 לסנט אטיין הצרפתית, ונראה כי משחק הגומלין שיתקיים מחר בצרפת לא יביא איתו לבשורות טובות עבור הירושלמים ולהעפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית.

זו אינה הפעם האחרונה בה הירושלמים נענשים בעקבות התנהגות האוהדים על ידי אופ"א, כשרק בשנה שעברה, בעקבות התפרעות אוהדי הקבוצה במשחק החוץ מול שרלרואה הבלגית, ספגה הקבוצה עונש של קנס כספי על סך 95 אלף יורו וסגירת יציע אחד של 500 אוהדים, עונש שנחשב קל מאוד במונחים אירופאים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il