מחנה הקיץ של "עלי שיח"

כמדי קיץ, גם השבוע התקיים המופע השנתי במחנה הקיץ של "עלי שיח" בכפר סבא תחת הכותרת "אם אתה משמח את שלי אני משמח את שלך".

במסגרת האירוע הגיעו אמנים רבים הגיעו בהתנדבות כדי לשמח את ילדי הארגון עם הצרכים המיוחדים, בהם: ישי לפידות, אריק דביר, שרוליק הרשטיק, יוסי ברגר, תזמורתו של שמשון דניאל ומנחה האירוע מנחם טוקר. מפיק האירוע בהתנדבות כמדי שנה: אוריאל מזוז. האמנים שיתפו פעולה עם הילדים המיוחדים ויצאו מגדרם כדי להעניק להם חוויות שלא ישכחו עוד זמן רב.

מחנה הקיץ של ארגון "עלי שיח" נועד למאות ילדים ובוגרים עם מוגבלויות מנטליות ופיזיות. המוטו של המחנה הוא "אף אחד לא נשאר מאחור", ומטרתו היא לאפשר לילדים המיוחדים ליהנות ממחנה קיץ חלומי שתוכנן במיוחד לבעלי נכויות מורכבות. בד בבד, המחנה אפשר גם לבני משפחותיהם של הילדים ליהנות ממנוחה משמעותית המיועדת לאגירת כוחות ומתן זמן איכות לאחים ולאחיות. במחנה מאות מתנדבים.

הרב חיים פרקל, מייסד ויו"ר עלי שיח אמר לערוץ 7, "אני כל כך מתרגש לראות את השמחה והאנרגיות של החניכים והמתנדבים כאחד. אנחנו רואים כאן הלכה למעשה עד כמה מוסיקה היא גשר נפלא המחבר בין העולמות. לראות את המתנדבים והאמנים שנרתמו והגיעו לשמח את הילדים של עלי שיח בתקופה הזו, על חשבון זמנם היקר, מחמם כל כך את הלב ואני אסיר תודה בפני כל אחד ואחד מהם".

חיים, חניך עלי שיח סיכם את המופע, "אני מודה לכל האומנים והמתנדבים שבאו לשמח אותנו .עשיתם לי ולחברים שלי את הקיץ. אנחנו מאושרים".

בין המתנדבים הרבים שבאו לשמח היה גם מוטי, שמתנדב שנים רבות בארגון, "יכולתי עכשיו לטייל וליהנות מהחופש הקצר שלי, אבל ההתנדבות מחנה הקיץ של 'עלי שיח', יחד עם החניכים שכל כך זקוקים לסיוע ולחום, ממלאת את המצברים שלי יותר מכל דבר אחר שאבחר לעשות".

הזמר ישי לפידות אמר לאחר המופע "האירוע הזה היה צריך להיות משודר לכל העולם כדי שכולם יראו איזה חסד גדול עושים בחורי הישיבות בתקופת 'בין הזמנים'. חושבים שאנחנו הזמרים עושים חסד וזה לא נכון. עלי שיח עושים חסד איתנו. ההופעה ב'עלי שיח' שווה יותר מכל הופעה אחרת בעולם".