שטייניץ ודגן באחד המפעלים באזור התעשייה בצפון השומרון
שטייניץ ודגן באחד המפעלים באזור התעשייה בצפון השומרוןצילום: רועי חדי

שר התשתיות והאנרגיה ח"כ יובל שטייניץ הגיע היום (חמישי) לסייר בצפון השומרון.

השר נפגש עם יושבי הראש של מזכירויות היישובים וביקר בישובים שקד, חרמש ומבוא דותן.

שטייניץ נכנס גם לאזור התעשייה שחק - כדי לחזק את בעלי המפעלים במקום בעקבות הדיווחים על החלטה בחברת התעופה "בריסל איירליינס" להוציא מהתפריט המוגש במטוס - חלבה המיוצרת בשומרון.

הוא פונה לבעלי הפעלים ואמר להם, "אנחנו נמצאים כאן באיזור התעשייה של השומרון, ורואים אלו דברים מופלאים מייצרים פה עובדים ישראלים, יהודים, דרוזים, ערבים, לחברות בכל העולם.
מי שמחרים חלבה שמיוצרת בברקן ואריאל, כאילו מחרים את כל מדינת ישראל ואת כל עם ישראל".

"במשך 2,000 שנה ספג העם היהודי אפליות וגזענות. אנחנו לא מוכנים ליחס המפלה הזה. ישנם איזורים בעולם שהינם שנויים במחלוקת - וקיימים לגביהם ויכוחים ומחלוקות ואני לא בטוח שחברת התעופה בריסל איירליינס מחרימה מוצרים מאיזורים אלו. אנחנו דוחים את זה בשאט נפש. נדע להתגבר על האפליה הזו ועל האנטישמיות", הוסיף שטייניץ.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לא הסתפק בכך וקרא לתושבי השומרון ולמי שיש בו גאווה ישראלית להחרים את חברת התעופה הבלגית.

"חברת תעופה שבוחרת להחרים מוצר של מדינת ישראל ומנסה להתערב בעניינים הפנימיים של מדינת ישראל, מן הראוי ששר התחבורה יבטל את האישורים וההתקשרויות שיש לה עם מדינת ישראל", אמר דגן.

הוא הוסיף כי "ביום בו אנו מתבשרים שהוא היום העמוס ביותר בנתב"ג מעל 80,000 נוסעים בשדה התעופה, אין ספק שיש לעם ישראל כוח צרכני גדול. אני קורא לכל מי שיש בו גאווה ישראלית. כל מי שלא מוכן שיאיימו על מדינת ישראל ועל המדיניות שלה, להודיע כי הוא מבקש שלא לטוס בחברת בריסל איירליינס. לא נמשיך להיות יהודים גלותיים בארצנו".