"חברותו של 'הצל' בליכוד גורמת נזק"

הליגה נגד השמצה דורשת לבחון את חברותו של יואב אליאסי, "הצל" במפלגת הליכוד. "הוא אינו בוחל בהשמצות לציבורים שלמים בישראל".

ערוץ 7 , כ"ז באב תשע"ו

"חברותו של 'הצל' בליכוד גורמת נזק"-ערוץ 7
יואב אליאסי - הצל
Photo by Tomer Neuberg/FLASH9

הליגה נגד השמצה פנתה במכתב אל מנכ"ל מפלגת הליכוד, גדי אריאלי, בעקבות התבטאויותיו האחרונות של יואב אליאסי, "הצל", אשר השווה את אנשי השמאל למחלת האיידס.

במכתב שכתבה מנכ"לית הליגה נגד השמצה בישראל, קרול נוריאל, נכתב כי "מאז שהתפקד למפלגה, לא נוצר אליאסי את לשונו והוא ממשיך להשתלח במגזרים שונים בחברה הישראלית. ביום ראשון האחרון היו אלו 'השמאלנים', אותם השווה בעמוד הפייסבוק שלו למחלת האיידס. הפוסט זכה לאלפי לייקים בזמן קצר וחשף שוב וביתר שאת את השסע העמוק בחברה הישראלית ואת התדרדרות תרבות השיח".

"דבריו החמורים של אליאסי הינם בבחינת תמרור אזהרה משמעותי עבורנו. אירועים היסטוריים ועכשוויים לימדו אותנו כי מילים מובילות למעשים וכי אל לנו להתעלם מחובתנו לשמור על שלומה ובטחונה של החברה הישראלית דרך יצירת שיח מכבד וראוי".

בסיום מכתבה מבקשת נוריאל ממנכ"ל המפלגה את התערבותו: "אנו קוראים לך, כמנכ"ל המפלגה, לבחון בכל האמצעים העומדים לרשותך את חברותו של הנ"ל במפלגת הליכוד. אנו סבורים כי חברותו במפלגה משדרת מסר שגוי לכלל החברה הישראלית וגורמת נזק לתדמיתה של המפלגה כמפלגה סובלנית וליברלית".

"כמפלגת שלטון במשך שנים לא מעטות בתולדות מדינת ישראל וגם כיום, מוטלת על כתפיה של תנועת הליכוד ומנהיגיה אחריות כבדה לשימור תרבות השיח והכבוד ההדדי בחברה הישראלית. חברותו של אליאסי, אשר אינו בוחל בהשמצות ובדמוניזציה לציבורים שלמים בישראל – מעבירה בדיוק את המסר ההפוך".