קייטנה במרכז הרפואי רמב"ם
קייטנה במרכז הרפואי רמב"םצילום: חב"ד

רגע לפני תום החופש הגדול ותחילת שנת הלימודים תשע"ז מסכמים בחב"ד את מבצע הקייטנות שקיימה התנועה בשורת בתי חולים ברחבי הארץ.

מנתוני התנועה עולה כי למעלה מאלפיים ילדים חולים ובני משפחותיהם השתתפו בשבועיים האחרונים בקייטנות הקיץ של ארגון 'חב"ד במרכז הרפואי'.

הקייטנות המדוברות התקיימו ב-14 מרכזים רפואיים ברחבי הארץ ומדי יום השתתפו בהן כ-650 ילדים.

הרב לוי מנדלזון, המרכז לאורך השנה את הפעילויות המתקיימות בהתנדבות במרכזים הרפואיים ברחבי הארץ, מסביר: "ילדים בבתי רפואה נמצאים במצב שונה ורגיש. במהלך השנה פועלות במרכזים הרפואיים כיתות לימוד שמופעלות על ידי משרד החינוך והן חלק משגרת חייהם של הילדים המאושפזים. אבל בחודשי החופש בתי הספר לא פעילים".

עוד מוסיף הרב מנדלזון ומסביר כי "אמנם בחודש הראשון ישנה עדיין פעילות המבוססת על בנות שירות שכן המורות יוצאות לחופש, אך בחודש השני של החופש, אין שום מסגרת חינוכית לילדים ש"נתקעו" בבתי הרפואה".

לעובי הקורה נכנסנו במגמה לפתור את הבעיה שליחי חב"ד במרכזים הרפואיים.

הרב משה שילת, העומד בראש ארגון 'חב"ד במרכז הרפואי', מסכם ואומר: "זכינו להצלחה גדולה בקייטנות הקיץ. זו השנה הראשונה בה הפעלנו מערך מסודר של קייטנות עם ציוד ותכנית עבודה. גם הילדים החולים וגם בני משפחותיהם נהנו והתרגשו מאוד מהיזמה. מדובר בשיא של פעילות שנתית במחלקת הילדים. פעילות המבטאת היטב את גישתו של הרבי מלובביץ' המשלח שלנו - אהבת ישראל אמיתית, כל הלב לכל אחד".