נתניהו לחולדאי: תתבייש

הצהרת ראש הממשלה על התנגדותו לסגירת בית ספר "שבח מופת" בתל אביב והפיכתו למוסד למסתננים גררה תגובה חריפה מצד ראש העירייה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז באב תשע"ו

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: Yonatan Sindel/FLASH90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להודעתו של ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, שבה האשים את נתניהו כי הוא "מפרסם הודעות כאחרון הטוקבקיסטים".

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "ראש העיר ועיריית תל-אביב צריכים להתבייש על סגירתו של מוסד חינוכי מעולה שכזה, כמו גם על הסגנון הלא-ראוי של תגובתם".

מוקדם יותר הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא תומך בהמשך פעילותו של בית הספר 'שבח מופת' שבדרום תל אביב במתכונתו הנוכחית, ומתנגד לסגירתו והפיכתו למוסד לימוד עבור ילדי מסתננים.

"ראש הממשלה תומך בהשארת בית הספר כפי שהוא – בית ספר מעולה, שהקימו עולים מברית המועצות לשעבר מתוך רצון לשפר את מערכת החינוך הישראלית בתחומים המדעים, המתמטיקה והאמנויות", אמר דוברו של ראש הממשלה והוסיף כי "לצד הישגיו המקצועיים, מורשתו של 'שבח מופת' נטועה בלב ההוויה הישראלית, כבית הספר ששבעה מתלמידיו נרצחו בפיגוע האכזרי בדולפינריום בשנת 2001".

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הגיב לנתניהו ואמר, "למרבה הצער, על אף פניותיה של עיריית תל אביב-יפו לראש הממשלה, בוחר ראש הממשלה להוציא הודעות כאחרון הטוקבקיסטים, במקום לטפל בבעיית הזרים שהוא עצמו היה שותף ליצירתה.

על אף כל ההודעות לעיתונות והפוסטים שהוציא, לא ראינו כי הביא להחזרת הזרים לארצות מוצאם כפי שהבטיח. כפי שנכתב במכתב ששלח ראש העירייה לשרי הממשלה ולראש הממשלה בחודש יולי, צופה העירייה גידול של פי שלושה במספר ילדי הזרים בתל אביב-יפו".