סניף בני עקיבא קרית משה
סניף בני עקיבא קרית משהצילום: חזקי ברוך

חבר מועצת העיר ירושלים מטעם סיעת 'התעוררות', יואב בקשי ייבין, דורש לדאוג שסניף בני עקיבא קרית משה לא יפגע ויינתן לו מקום לפעול.

בשנה שעברה אושר תקציב תכנון מעיריית ירושלים להקמת מבנה לישיבת ירושלים לצעירים במתחם בית הספר מאור התורה הסמוך לישיבה.

אולם, סמוך למקום בו אמור לקום מבנה הישיבה, בתוך מתחם בית הספר, פועל כבר עשרות שנים סניף של תנועת הנוער בני עקיבא.

לטענת בקשי ייבין, עם אישור תקציב התכנון בשנה שעברה הותנה כי יובטח מקומו של סניף בני עקיבא ובמידת הצורך ימצא לתנועה מקום חלופי לפעילות ראוי והולם בתוך השכונה שיוסכם על הצדדים במהלך הבנייה ולאחריה.

אולם לדבריו, בישיבה האחרונה של וועדת הכספים של העירייה אושר תקציב בניית המבנה וזאת מבלי שקדם לכך תכנון של פתרון חלופי לסניף בני עקיבא כפי שסוכם בשנה שעברה.

לפני ישיבת המועצה שהתקיימה אתמול בה אושר דו"ח וועדת הכספים פנה בקשי ייבין המחזיק בתיק הנוער לכל הגורמים המעורבים בנושא בטענה שיש לשמר את סניף התנועה הפועל במקום כמובטח.

לאור זאת הובטח בפרוטוקול הישיבה כי סניף בני עקיבא יקבל מענה הולם לצרכיו גם במהלך בניית הישיבה וגם לאחריה ובכך התנועה תמשיך לפעול כסדרה.

"אנו רואים חשיבות בהמשך פעילות סניף בני עקיבא בשכונה. יינתן לסניף מענה ארוך טווח לפעילותו במתחם עצמו או מחוצה לו, תיבחן האפשרות לשלוב הסניף ב'מתחם המקשר' המתוכנן בסמוך כחלק מהשירותים הציבוריים שיכללו בו לצד המגורים. הובהרה גם מחויבותינו לתת מענה לבני עקיבא לתקופת הביניים של בניית מבנה ישל"צ", נאמר בפרוטוקול.

בעקבות זאת אומר בקשי ייבין, "כמחזיק תיק הנוער איני מודע לפוליטיקות הפנימיות הקיימות במגזרים השונים בעיר וגם איני מעוניין להיכנס אליהן. תפקידי להסתכל מעבר ולפעול למען כלל בני הנוער בעיר לא משנה לאיזה מגזר הם שייכים, לקדמם ולהבטיח את מקומם מעל הכל. הם העתיד של עירנו ושל החברה הישראלית".

"טובת כלל בני הנוער בירושלים מעל הכל. אמשיך להיאבק ולקדם את כל הנוער בעיר מעבר לכל המחלוקות הפנימיות", הוסיף.

צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך