"אנחנו בסוף חיים יחד"

נשיא המדינה פתח את שנת הלימודים במגזר החרדי בביקור בתלמוד תורה מאור ישראל ושזר רמזים למשבר האקטואלי בשיחתו עם התלמידים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באלול תשע"ו

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, פתח כמידי שנה את שנת הלימודים ה'תשע"ז גם במגזר החרדי.

ריבלין ביקר הבוקר (ראשון) בתלמוד תורה "מאור ישראל" של רשת מעיין החינוך התורני 'בני יוסף', בירושלים, שם קיבלו אותו תלמידי בית הספר בשירים.

אל הנשיא התלוו בביקור - שר הפנים ח"כ אריה מכלוף דרעי, ראש העיר ירושלים ניר ברקת, מנכ"ל ש"ס ורשת החינוך התורני הרב חיים ביטון ומנהל ביה"ס הרב אשר חזיזה.

"אלה ימים של הרהורים על השנה שחלפה ושל מחשבות על מה ניתן לשפר לקראת שנה הבאה", אמר הנשיא לתלמידים. "אלה ימים בהם חלקנו גם מתחילים לשמוע את תקיעת השופר הפותח את הלב".

"גם אני, נפתח ליבי כשאני רואה אתכם פה. הרגע פגשתי את תלמידי כיתה א' וסיפרתי להם כיצד לפני כ-70 שנים כשנכנסתי אני לכיתה א' היו בתלמודי התורה של ירושלים, מורחים בדבש את האותיות וטועמים את טעמו המתוק של הלימוד. כך, גם היום", סיפר ריבלין.

"להתחיל ללמוד זוהי זכות מרגשת שלא נשכחת מלב שנים. אני מאחל לכם שנת לימודים פוריה שתרבו בה דעת. שתתקדמו בה בחייכם ותעמיקו בלימודים", הוסיף הנשיא.

בשיחתו עם התלמידים הוסיף הנשיא ריבלין גם רמזים למשבר עבודות הרכבת, אף שנמנע מהתייחסות מפורשת לנושא, "אנחנו כאן, המגיעים ממשפחות שונות, ממקומות שונים, צריכים לזכור תמיד שגם אם יעלו בינינו ויכוחים כאלה ואחרים, אנחנו בסוף חיים יחד, באותה החברה, גם אם לעתים אנו מתווכחים מאוד. כולנו יחד בני הארץ הזו, בני העיר הזו, נשארים כאן. מסכימים או שלא מסכימים, אך יחד."

"מה מיוחד בחודש אלול?" שאל הנשיא את התלמידים. "זהו חודש של סליחות", ענו התלמידים. "נכון", אמר הנשיא, "זו הזדמנות להרהר במה שעשינו פחות טוב השנה, ולבקש סליחה כשצריך".

הנשיא הודה לצוות החינוכי בתלמוד התורה וסיים, "אני יודע שאתם אוהבים ללמוד, ברוכים תהיו".

שר הפנים, אריה מכלוף דרעי אמר בביקור, "הגעתך לכאן אדוני הנשיא היא כבוד גדול עבורנו ועבור התלמידים. כבוד למורות הנהדרות, המלאכיות, העושות פה את עבודת הקודש".טוען....