פסטיבל הקולנוע החברתי

סרטים חדשים ישראלים וזרים, סיורים, סדנאות, והפנינג לילדים לא תשלום. כולל סרט שמוקרן לנשים בלבד ומתאים לציבור החרדי

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ו

במתכונת מורחבת ובמשך ארבעה ימים (20-23 בספטמבר) יערך שוב בעיר לוד פסטיבל הקולנוע החברתי.

השנה, יצא הפסטיבל החברתי, עם הקרנות של סרטים חדשים, עלילתיים ותיעודיים, ישראלים וזרים, סיורים, סדנאות ומפגשים עם יוצרים ופעילים חברתיים. הפסטיבל שנערך ביוזמה של מרכז הצעירים בלוד, נועד לתת זרקור לנושאים חברתיים שנדחקים לרוב לשוליים: סולידריות חברתית, הקשיים של מהגרים קיימות וסביבה, רפואה ציבורית, נוער בסיכון, יחס לשונה ועוד.

הפסטיבל יעמוד מחיר הכרטיס על 10 שקל בלבד לסרט וחלק מהפעילויות תהינה בכניסה חופשית.

בערב הפתיחה ביום שלישי יתקיים אירוע חגיגי שבמרכזו הקרנת טרום בכורה של הסרט "ישמח חתני". לפני כן, בשעות אחר הצהריים תהיה אפשרות לילדים ולהוריהם להנות מהפנינג ללא תשלום עם מתנפחים, פינות ישיבה, דוכן פופקורן והקרנת סרט אנימציה.

בין סרטי הפסטיבל: "דם צרפתי" שמספר על גלוח ראש גזען ששינה את דעותיו, "מדינת ג'ונס החופשית" - סיפורו האמיתי של לוחם חופש שנאבק בעבדות בארה"ב הסרט "מאמינים במשטרה", המעודד גיוס שוטרים מהציונית הדתית כולל מפגש עם היוצר, "עיר בעין הסערה" סרט שמתאר את מורכבות החיים בעיר מעורבת וג'נקשן 48 על אומן צעיר ערבי ומאבקו לקבל הכרה, שיר ידידות" על רבי דוד בוזגלו מגדולי הפייטנים ומאבקו לקבל הכרה ע"י הממסד, "החולמים מבבילון" על להקת צעירים יוצאי בריה"מ לשעבר שמנסים לזכות באליפות העולם בבריק דאנס, "מי את" סרט שמוקרן לנשים בלבד ומתאים לציבור החרדי, "מאנה" סרט דובר אמהרית ומוקרן באופן בלעדי בפסטיבל הקולנוע בלוד ועוד.

בימי הפסטיבל תערך תחרות "הולילוד" של סרטי נוער מקומיים שנכתבו וצולמו על ידי קבוצות בני נוער שונות בעיר של יהודים וערבים, עולים וותיקים אשר מספרים את סיפורם האישי והקבוצתי

סרטי הפסטיבל יוקרנו בארבעה אתרים: היכל התרבות, מרכז הצעירים "התחנה", מתנ"ס דנבר ובחאן חילו תחת כיפת השמים.