עיני. ישבית את הליגה?
עיני. ישבית את הליגה?פלאש 90

מלחמות פולטיות? איום ריק מתוכן? או אולי באמת הפעם תהיה שביתה של משחקי ליגת העל בכדורגל?

פחות משבוע למחזור השלישי בליגת העל שבכדורגל ובליגה הלאומית, וקבוצות שתי הליגות הישראליות טרם יודעים מתי יתקיימו משחקיהן, אם בכלל.

כזכור, בשבוע שעבר, בתיזמון מושלם לפגרת הנבחרת, יש שיאמרו תיזמון מכוון, הודיעו בהתאחדות לכדורגל ובמנהלת ליגת העל כי הם משביתים את משחקי הכדורגל בשתי הליגות הבכירות עד שיושג הסכם שיווק חדש עם המועצה להסדר הימורים בספורט - הטוטו.

אמש (ראשון) נפגשו נציגי משרד האוצר ומשרד הספורט ובמשך שעות ארוכות דנו בניסיון להגיע לפתרון המשבר בכדורגל. בעוד שבמשרד התרבות והספורט מעוניינים בהשקעה גדולה מצד האוצר בכדורגל הישראלי, במשרד האוצר טוענים כי הסכומים אינם עומדים בקנה אחד עם המציאות ולא נותנים אור ירוק להמשך הכדורגל הישראלי ולהסכם השיווק עם המועצה להסדר הימורים בספורט המקבלת את כספה מהם.

אמנם לא מעט מחלוקות עלו במהלך הדיונים אמש, אך נראה היה כי הפיתרון לסיום המיני-משבר בכדורגל הישראלי קרוב אל סיומו, כשמיד לאחר משחקה של הנבחרת הישראלית מול זו האיטלקית הערב יודיעו שני המשרדים על חתימת ההסכם בין הטוטו להתאחדות לכדורגל לארבע השנים הקרובות.

למרות ההסכם שנראה אמש באופק, הבוקר החליטו במועצה להסדר הימורים בספורט להוציא מטופסי המשחקים לסוף השבוע הקרוב את משחקי המחזור השלישי בליגת העל שבכדורגל.

הערכות הן כי בטוטו החליטו להוציא את משחקי הליגה הישראלית מטופסי המשחקים לסוף השבוע הקרוב רק כי הסכם שיווק עדיין לא נחתם סופית ורשמית, וכי שעות המשחקים עדיין אינן ידועות. האם יש בהוצאת המשחקים מהטפסים הודעה לקראת שביתה ממשחקים במחזור הקרוב שאמור להתקיים בעוד ארבעה ימים או שמא צעד מתבקש ואחראי?