כוחות הביטחון הורסים את "מצפה אביחי"

כשלו מאמציה של משפחת אריאל למנוע את הפינוי במצפה אביחי, השטח בו עבר רוצחה של בתם הלל יפה הי"ד. כוחות פינוי הגיעו למקום.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ג' באלול תשע"ו

בשעות הבוקר (שלישי) הגיעו לשטח 18 (מצפה אביחי) שבקרית ארבע כוחות מג"ב והמנהל האזרחי על מנת להרוס את האוהלים שהוקמו במקום בניגוד לחוק.

מדובר בשטח שדרכו חדר המחבל שרצח את הלל יפה אריאל הי"ד לפני כחודשיים. מאז הרצח עלו תושבי הקריה ותומכי ההתיישבות לשטח בדרישה להקמת שכונה במקום.

בני משפחת אריאל ניהלו בחודש וחצי האחרונים מסע שכנוע מקיף בניסיון למנוע את הפינוי במקום, אך נראה כי המאמצים לא צלחו ומהלכי הפינוי יוצאים הבוקר לדרך. בקרית ארבע מציינים כי בני המשפחה, כמו גם תומכים רבים, נמצאים במקום.

עמיחי אריאל פנה ישירות לשר הביטחון, אביגדור ליברמן ואמר "אני מרגיש שפינוי מצפה אביחי, שבמשך 19 שנה המנהל האזרחי דוחה את בנייה של שכונה במקום, גורם לי, לרינה, לכנה ולשירה שוב להרגיש מופקרים ומזמין את הרצח הבא".

מלאכי לוינגר, ראש מועצת קרית ארבע חברון, התייחס לאירוע ואמר: "בכאב רב אנו רואים את כוחות הביטחון מפנים את המשפחות שעלו לשטח 18 השייך לקריית ארבע חברון. אנו שבים על דרישתנו לבניית שכונה במקום ואני מצפה משר הביטחון לעצור כעת את הפינוי ולאשר לאלתר את הבנייה. קרית ארבע חברון, שספגה אבדות קשות בגל הטרור, עומדת איתנה ודורשת מכל השרים וחברי הכנסת שהגיעו לשבעה של הלל אריאל הי"ד והתחייבו לפעול להקמת השכונה, לעמוד בהבטחתם ולפעול עד להשלמת בניית השכונה ואכלוסה".

נציין כי חבר הכנסת מוטי יוגב פנה לשר הביטחון, למתאם הפעולות בשטחים ומפקד פיקוד מרכז בדרישה להבהרות בסוגיית הפינויים האחרונים, בעיקר לנוכח הפינוי אתמול באש קודש.

יוגב, האמור להיוועד עם מתאם פעולות הממשלה ביו"ש כבר מחר, שאל את ליברמן: "מדוע פועלים באופן חד צדדי בלא ליידע, בהרס בית בהתיישבות היהודית באש קודש, על אדמות מדינה, עם אופק הסדרתי? זה לא מידתי ביחס לכמעט אי האכיפה בבניה בלתי חוקית פלשתינאית על אדמות מדינה בשטחי c".

עוד נזכיר כי רק אתמול דיווח סגן שר הביטחון, חבר הכנסת הרב אלי בן דהן, על כוונתו לחדד נהלים במקרים בהם יש כוונת פינוי והרס של מאחזים ובנייה יהודית ביהודה ושומרון. זאת לאחר אירוע הפינוי אתמול באש קודש שבבנימין.

ההרס
צילום: דוברות קריית ארבע
עמיחי אריאל מול כוחות הפינוי
צילום: דוברות קריית ארבע
לוינגר במקום ההרס
צילום:דוברות קריית ארבע

המצפה
צילום: דוברות קריית ארבע