"ליל משמר" מול ציונו של הרב קוק זצ"ל

81 שנה לפטירתו של מרן הרב קוק זצ"ל יצויינו ב'ליל משמר' ייחודי בהר הזיתים בהשתתפות הרבנים הראשיים

ערוץ 7 , ד' באלול תשע"ו

הר הזיתים
הר הזיתים
פלאש 90

יום השנה לפטירתו של גדול רבני ארץ ישראל, הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, יצוין ב'ליל משמר' ייחודי, המתקיים זו שנה שלישית בהר הזיתים בירושלים.

מדי שנה עולים רבים אל ציונו של מרן הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל ביום פטירתו, החל בג' אלול. גם השנה עולים אלפים מתלמידיו אל הציון בהר הזיתים שבירושלים, שמהווה אבן שואבת לתלמידיו וללומדי תורתו הבאים לפקוד את המקום ולהתפלל על עם ישראל, ארצו ותורתו.

בנוסף, מתקיים ליל משמר ביוזמת מועצת בתי העלמין בירושלים. אלפים מגיעים אל האוהל השוכן מול ציונו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, כדי להעביר יחד 'ליל משמר' גדוש בשיחות מאלפות מתורתו של הרב.

האירוע, שיתקיים השנה ביום חמישי אור ל-ו' באלול, יציין 81 שנה לעלייתו של הרב לגנזי מרומים. השנה ישתתף באירוע גם הראשל''צ והרב הראשי לישראל – הרב יצחק יוסף.

בהמשך הערב יתקיימו שיעורים והרצאות מפי הרב הראשי לירושלים הרב אריה שטרן, ראש ישיבת 'מרכז הרב' הרב יעקב שפירא, הרב חגי לונדין, הרב אלישע וישלצקי והרב אורי שרקי. במהלך הלילה תיערך התוועדות מרכזית עם הרב יהושע שפירא והזמר אביתר בנאי ולאחריה הרצאה מרתקת של ד"ר גרשון בר-כוכבא.

הערב, פרי יוזמתו של הרב הלל הורוביץ שגם יונחה על ידו, יסתיים באמירת סליחות ותפילת ותיקין אל מול מקום בית מקדשנו בהר הבית. לאחר מכן, יעלו המשתתפים יחד עם הרבנים, שרים, ח"כים ואישי ציבור אל ציונו של הרב קוק זצ"ל.

המארגנים מספרים כי ''הערב נערך על רקע האירועים הקשים שאנו עדים להם בהר הזיתים. דווקא על רקע שבירת המצבות, ידויי האבנים והשפלת ריבונותו של העם היהודי בארצו יומם וליל, אנו קוראים לכלל עם ישראל להגיע למקום בו טמונים רבים מקדושי עמנו ולחזק אותו על ידי לימוד תורתו של מרן הרב קוק זצ"ל.

''האירוע יתקיים כחלק מפעילות מועצת בתי העלמין להחזרת הביטחון והעצמת הריבונות היהודית בהר, פעילות שב"ה נותנת את אותותיה בהר ויצרה שינוי דרמטי של שקט ביטחוני לאורך זמן, הפסקת הוונדליזם בפגיעות והשחתת מצבות, והכל תוך שיתוף פעולה פורה עם כוחות המשטרה והביטחון''.