בזמנכם החופשי

ירושלים ממשיכה להזמין אתכם זו הפעם העשירית לבקר בבתים ובמבנים מיוחדים במסגרת פסטיבל 'בתים מבפנים'.

עפרה לקס , ד' באלול תשע"ו

בזמנכם החופשי               -ערוץ 7
בתים מבפנים
צילום: יוסי סאליס

האירוע שיתקיים מי"ט ועד כ"א באלול כולל מבנים היסטוריים, מבנים עירוניים ובתים פרטיים. בנוסף לכך יתקיימו מגוון פעילויות וסיורים, למשל במחסן הספרים הנדירים במוזיאון ישראל ומתחת לשער יפו. הציבור גם ייחשף לפרויקטים העירוניים המתוכננים לעשור הקרוב. הכול חינמי.

*****

לכבוד שנת הלימודים החדשה הוציאו ב'מודן' שלושה סיפורים מתוקים של לוין קיפניס על ילדים שקשה להם לקום ולתפקד בבוקר. את הסיפורים עיבדה נעם ריינר המאיירת לקומיקס חמוד לילדים, וכך השפה של פעם (בלתי פוליטיקלי קורקטית לחלוטין) מקבלת לבוש מודרני. 'סיפורי בוקר'.

*****

בכ"ו-כ"ז אלול ייצא לדרך בפעם הרביעית מרוץ תנ"ך-תש"ח בארגון המועצה האזורית מטה יהודה. זהו מרוץ שליחים שמתפרש על פני 200 קילומטרים בנופים של עמק איילון מצד אחד ודרך בורמה ולטרון מצד שני. יהיו בו קטעי ריצה קצרים וארוכים ו‑2,400 משתפים רשומים. פרטים באתר תנ"ך-תש"ח.

*****

ארבעה ימים של חגיגת סרטים חברתיים, סיורים, סדנאות, מפגשים עם יוצרים ופעילים חברתיים וגם הפנינג חינמי לילדים, יתקיימו במסגרת פסטיבל הקולנוע החברתי השני בלוד. סולידריות חברתית, נוער בסיכון ויחס לשונה יהיו במרכז הפוקוס מי"ז ועד כ' באלול. בפסטיבל תיתנן הזדמנות לכולם, וכרטיסים לסרטים יימכרו בעשרה שקלים בלבד.

*****

שתי תערוכות חדשות שייפתחו במוזיאון ראשון לציון עוסקות ביין. האחת, 'הלל לכרמל', היא תערוכה היסטורית העוסקת ביקב ראשון, עם 120 מוצגים היסטוריים נדירים. השנייה, 'יודאיקה עכשיו: גביעי יין של אסכולת בצלאל', היא תערוכה של גביעי יין בעיצובים חדשניים. פתיחה: כ"ו באלול.

ofralax@gmail.com