שירים שחודרים ללב. 'ילדות מאושרת'
שירים שחודרים ללב. 'ילדות מאושרת' בביצוע: גולן אזולאי

'ילדות מאושרת'

גולן אזולאי

אני חייב לפתוח בווידוי קטן: הרבה פעמים יש דיסקים שעשויים טוב, נשמעים טוב, מבוצעים טוב - וכאן בערך זה נגמר.

אני נותן להם ביקורות טובות ברמה המקצועית, אבל בפועל רק מיעוטם הצליחו לחדור באמת לתוך הלב שלי, לפתוח פתח קטן ולהשתחל דרכו, להכניס בי שמחה אמיתית, רצון לנשק את ראשו של האמן ולשמור את האלבום כולו בתיקייה של כבוד במחשב. טוב, אולי לא נגזים עם נישוק הראש, אבל הבנתם את הנקודה.

אלבומו השני של גולן אזולאי, 'ילדות מאושרת', הוא כזה. מהליגה של אלבומי הנצח שתמיד תישאר להם פינה חמה אצלי בלב, כי הם באמת הצליחו להזיז משהו שם בפנים. די חיבבתי את אלבומו הראשון, 'בדרך אל הלב', שיצא לאור לפני שבע שנים. אבל הפעם מדובר בקפיצת מדרגה של כמה שלבים בבת אחת. האלבום החדש נשמע הרבה יותר מקצועי, יותר אורגני וכזה שנובע ממקום יותר מגובש ושלם. זה מתחיל ב"יש לי ת'ניגון" - שיר מסע קופצני עם נגיעות קאנטרי, ממשיך ב"להיות נורמלי" עתיר חוכמת החיים, ובשירים מוצלחים אחד אחד: החידוש העמוק והמשכנע ל"מילה טובה", הבלדה החמה "עכשיו את כאן", שיר האמונה הסיפורי "פרדס של קדושה", יצירת החוכמה עתירת הכינורות ומקהלת הילדים "דור הולך ודור בא" ועוד ועוד.

ההפקה של 'ילדות מאושרת' ראויה לשבח. הכלים חיים בכל קנה מידה, חלקים שלמים נשמעים מתוזמרים כיאות, ובאופן כללי נראה שלא נחסך כאן אף שקל. הרבה פעמים שואלים אמנים למה עבר כל כך הרבה זמן מאז אלבומם הקודם, בפרט כשמדובר בשבע שנים. במקרה של אזולאי, אין צורך לשאול. אחרי שמקבלים מוצר מוזיקלי יהודי כל כך משובח ומושקע - אין שאלות, ברור שהיה צריך להשקיע בזה זמן רב. נותר רק לשמוע, להפליג עם המוזיקה המצוינת הזאת, ויחד עם זאת עדיין לקוות שהפעם הבאה לא תהיה כזו רחוקה. זהו, גולן. הגעת ליעד. עכשיו רק תביא לנו עוד מהדבר הנפלא הזה.