שני סרטונים שהועלו באחרונה לרשתות החברתיות וקיבלו אלפי צפיות מנתחים את ההצבעה הדרמטית והסוערת על הצעת חוק "הורים וילדיהם" ב-4.11.15 ומצביעים לכאורה על יחסי כוח וחיבורים אידיאולוגיים שבדרך כלל סמויים מהעין.

הסרטון הראשון מתמקד ברגעי החגיגה בתום ההצבעה, כאשר נודע שהאופוזיציה, בהנהגת פמיניסטיות ממספר סיעות, ניצחה את הקואליציה ועצרה את החוק. הסרטון מצביע על חלקה המרכזי של חברת הכנסת מחד"ש, עאידה תומא סלימאן, בקרב קבוצת הפמיניסטיות, ועל כך שגם מי שניגשים אל הח"כיות הצוהלות, מחבקים אותם ואף מצלמים אותן הם דווקא חברי סיעת חד"ש הקומוניסטית ברשימה המשותפת.

בסיום הסרטון הקצר מוצעת הטענה כי הקירבה הזו אינה מקרית, וכי לשתי תנועות יש יסודות רעיוניים משותפים.

הסרטון השני מראה את התנהלותן של חברות הכנסת שהתנגדו לחוק, ובראשן עליזה לביא מ"יש עתיד", ואורלי לוי, אז חברת אופוזיציה מ"ישראל ביתנו", בזמן הנאומים של ח"כ יואב קיש והשרה גילה גמליאל מהליכוד, שתמכו בחוק. השתיים מפריעות לדוברים עשרות פעמים בצעקות רמות, ואף מסתובבות בין ספסלי הכנסת תוך כדי נאומיהם, בלי להיקרא לסדר.

ביחד, הסרטונים מציגים תמונה של כנסת בה פמיניסטיות קיצוניות מהאופוזיציה עם קשר הדוק לאידיאולוגיית שמאל רדיקלי מטילות חתתן על יתר החברים במשכן.