נעצר. אילוסטרציה
נעצר. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

יוסף ליבוביץ׳, בכיר לשעבר בתאגיד ׳מי אביבים׳, אשר נמלט מהארץ בזמן שהתנהלה נגדו חקירת משטרה, הוסגר לישראל מפנמה, כך הותר הבוקר לפרסום.

ליבוביץ' היה חשוד בביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון.

מדובר בחקירה שהתנהלה במשטרה משנת 2013 במשותף עם חקירות מע"מ ת"א וחקירות מס הכנסה ת"א ברשות המסים, המפקח על נותני שירותי מטבע במשרד האוצר והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), על רקע חשיפת חשד לביצוע שורת עבירות שוחד, מרמה, גניבה, הלבנת הון ועבירות מס על ידי בכירים ועובדים בתאגיד 'מי אביבים' וכן על ידי חברות קבלניות המועסקות על ידי התאגיד ומעורבים נוספים.

בשנת 2015 ולאחר שעיקרי החקירה כבר הועברו לעיון פרקליטות תל אביב (מיסוי וכלכלה), יצא ליבוביץ' לחו"ל ולא שב. עם גילוי עובדת יציאתו החלה פעילות של גורמי משטרת ישראל השונים, לרבות נציגי המשטרה בחו"ל והמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, תוך שיתוף פעולה עם רשויות אכיפה בחו"ל, כדי לאתרו ולאפשר את מעצרו והבאתו ארצה.

ביולי 2016 נעצר ליבוביץ' בפנמה בכפוף לצו מעצר בינלאומי של ישראל ובמסגרת שיתוף הפעולה בין רשויות האכיפה בארץ ובחו"ל התבקשה הסגרתו מהרשויות הנוגעות. באוגוסט 2016, אושרה ההסגרה והיא הושלמה לפני כשבוע וחצי.