ריבלין עם הלוחמים
ריבלין עם הלוחמיםצילום: מארק ניימן, לע''מ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ביקר היום (חמישי) בבסיס היחידה המשטרתית המיוחדת (ימ"מ).

אל הנשיא התלוו המפכ"ל רב ניצב רוני אלשיך, מפקד משמר הגבול ניצב יעקב שבתאי ומפקד הימ"מ ניצב משנה נ'.

בפתח הביקור שיתף מפכ״ל המשטרה את הנשיא בהערכת המצב העדכנית נכון להיום ולאחר מכן סקר בפניו מפקד הימ"מ את המבצעים האחרונים בהם השתתפה היחידה, ואת האתגרים העומדים בפניה בתקופה הקרובה.

בסיום הסקירות ביקר הנשיא בחדר ההנצחה ללוחמי הימ"מ, שמע ממפקד היחידה את סיפורם של לוחמיה אשר נפלו במילוי תפקידם, ואמר "על חומותיך עיר דוד הפקדתי שומרים״, נאמר בכתובים. אתם השומרים על חומות ישראל יומם ולילה מבינים היטב מה מחיר הדמים שגובה ההגנה על ביטחוננו, וכאן ניבטים אלינו מהתמונות טובי בניה של היחידה המצוינת הזו".

לאחר מכן, צפה הנשיא בתרגול מבצעי במהלכו הדגימו הלוחמים את פעילותם. בין התרחישים שהוצגו לנשיא: השתלטות על אוטובוס והשתלטות על מבנה לחילוץ בני ערובה. עוד הוצגו לנשיא אמצעי הלחימה המתקדמים בהם עושה היחידה שימוש.

ריבלין ואלשיך
ריבלין ואלשיךצילום: מארק ניימן, לע''מ

בסיום ביקורו, נפגש הנשיא עם לוחמי ושוטרי היחידה, ואמר "בשנות חלדי ובתפקידיי הרבים ביקרתי ביחידות מצוינות בהן משרתים טובי בחורינו, ובכל טובים יש הטובים ביותר. כדי להתקבל ליחידה שלכם צריך להיות אחד מאלף, אחד מרבבה. היום ראיתי חלק מהיכולות שלכם בתרגילים שונים, ואני מודע לפעילויות שאתם מבצעים יום וליל, על כך אנו מודים לכם מקרב לב.

"לא כולנו במדינת ישראל יודעים מה אתם עושים, פעמים רבות כאשר אתם הולכים ברחובות ישראל, איש לא מסתכל עליכם בהערצה ובהערכה. היום, אני מבקש לומר לכם תודה על כל שעשיתם ושתעשו״, הוסיף ריבלין.

מפקד הימ״מ, ניצב משנה נ׳ אמר במהלך הביקור ״ללוחמי היחידה ישנה זכות גדולה לשרת את מדינת ישראל ואזרחיה. כבוד הנשיא, אני יכול להבטיח לך ולכל אזרחי מדינת ישראל שאנחנו, הלוחמים שעומדים כאן מולך נעשה כל שנתבקש על מנת להבטיח את ביטחונה וחוסנה של מדינת ישראל״.