אלפים ב"משמר" מול ציונו של הרב קוק

ליל לימוד ייחודי נערך הלילה בסמוך לקברו של הרב קוק בהר הזיתים, במרכזו נערכה התוועדות עם הרב יהושע שפירא והזמר אביתר בנאי.

חזקי ברוך , ה' באלול תשע"ו | עודכן: 07:38

אלפי בני אדם השתתפו הלילה (שישי) ב"ליל משמר" המתקיים זו השנה השלישית בסמוך לקברו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל בהר הזיתים בירושלים ביוזמת בתי העלמין היהודיים בירושלים.

ה"משמר" נערך באוהל השוכן מול ציונו של הרב קוק ובמהלכו נשמעו שיעורים והרצאות מפי הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, הרב הראשי לירושלים הרב אריה שטרן, ראש ישיבת 'מרכז הרב' הרב יעקב שפירא, הרב חגי לונדין, הרב אלישע וישלצקי, רב קהילת גבורות מרדכי, הרב אברהם וסרמן, הרב אורי שרקי והרב יהודה מלמד.

במהלך הלילה נערכה התוועדות מרכזית עם הרב יהושע שפירא והזמר אביתר בנאי ולאחריה הרצאה מרתקת של ד"ר גרשון בר-כוכבא.

הערב הסתיים באמירת סליחות ותפילת ותיקין אל מול מקום בית המקדש בהר הבית. לאחר מכן, עלו המשתתפים יחד עם הרבנים, שרים, ח"כים ואישי ציבור אל ציונו של הרב קוק זצ"ל.

"משמר" בהר הזיתים
צילום: חזקי ברוך

יו''ר מועצת בתי העלמין בירושלים ומיוזמי האירוע, הרב הלל הורביץ, אמר ''אנחנו פותחים את הערב הזה בשלושה דברים - אלול, הר הזיתים והרב קוק. תורת הרב מחזיקה אותנו עד היום כאן בהר הזיתים הצופה להר הבית. הר הזיתים הוא השורש שלנו ועם ישראל חוזר מתחבר אליו".

מנכ"ל משרד הדתות עודד פלוס אמר באירוע, ''כולם פה תלמידיו של הרב קוק שהשאיר מורשת גדולה בעולם היהודי. אירוע כזה מחבר את עם ישראל לרב ולמורשת שהותיר אחריו''.

פלוס התייחס לסערת עבודות הרכבת בשבת וציטט ממכתב ששלח הרב קוק לראש עיריית תל אביב דיזנגוף, במחאה על חילול שבת. ''אין חדש תחת השמש. הדברים שאמר הרב קוק ממשיכים גם היום במלחמות על השבת. המורשת של הרב קוק ממשיכה איתנו עד היום".