אלביט: מערכות מודיעין למדינה באסיה

המערכת שתסופק, SPECTRO XR, היא מערכת מודיעינית אלקטרו-אופטית, מולטי ספקטרלית, ארוכת טווח במיוחד, ליום וללילה.

נתנאל כ"ץ , ח' באלול תשע"ו

המערכת המתקדמת
המערכת המתקדמת
צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות הודיעה היום כי זכתה בחוזה בהיקף של יותר מ- 90 מיליון דולר לאספקת מערכות אלקטרו-אופטיות מתקדמות SPECTROTM XR למדינה באסיה-פאסיפיק. החוזה יתבצע במהלך ארבע שנים.

SPECTRO XR היא מערכת מודיעינית אלקטרו-אופטית, מולטי ספקטרלית, ארוכת טווח במיוחד, ליום וללילה. בלב המערכת יש מצלמה מולטי ספקטרלית גדולה המשלבת מספר מצלמות ובכך משפרת משמעותית את ביצועי SPECTRO XR ללא הגדלת שטח או משקל.

הטמעת סנסורים דיגיטליים ולייזרים, ברמה גבוהה ביותר של ייצוב, מעניקה למשתמשים ביצועים מיטביים בתנאי מזג אוויר קשים.

העיצוב המודולרי מאפשר למשתמשים לבחור את התצורה המתאימה ביותר לצרכיהם, הן בהיבטי ביצוע והן במחיר. המערכת ניתנת להרכבה על מגוון פלטפורמות, לרבות מסוקים ומטוסי כנף קבועה, בלוני תצפית, ספינות ויישומים יבשתיים.

מגוון רחב של ממשקי שליטה ובקרה מאפשרים אינטגרציה פשוטה של SPECTRO XR עם מערכות שונות הקיימות על גבי הפלטפורמה כמו מחשבי משימה, מכ"מים, עורקי נתונים ומערכות עקיבה המוצגות על קסדות.

בוצי מכליס, נשיא אלביט מערכות, אמר: "אנו מרוצים מאד מחוזה זה, המעיד על יכולתה של אלביט מערכות לצפות את צרכי השוק ולפתח את המערכות החדשניות ביותר, העונות לדרישות הלקוחות. מגוון המערכות והפתרונות שהשקנו לאחרונה מייצג קשת רחבה של תחומי הפעילות באלביט מערכות, ומתקבל בעניין רב על ידי הל'קוחות שלנו ברחבי העולם ואנו מקווים כי לקוחות נוספים ילכו בעקבותיהם".

SPECTRO XR תוכנן בהתבסס על על ניסיון בן 20 שנה של אלביט מערכות בפיתוח מטע"דים אלקטרו-אופטיים דוגמת המטע"ד האסטרטגי AMPS ומשפחת מטע"די CoMPASSTM, אשר יותר מ-1,000 מהם נמצאים בשימוש מבצעי בעולם.