גוטמן. הפועל תל אביב תחזור לצמרת?
גוטמן. הפועל תל אביב תחזור לצמרת? צילום: פלאש 90

"האחריות הכוללת היא שלי ואני נמצא פה כדי להתמודד", כך פתח את דבריו בעלי קבוצת הכדורגל של הפועל ת"א, אמיר כבירי במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס היום (ראשון) אחר הצהריים.

כבירי, הנמצא בראש המועדון האדום כבר מעל שנה, לא דיבר בתקשורת כבר מעל לשנה, זאת על אף הצרות הכלכליות והמקצועיות שיש בקבוצה האדומה מתל אביב. "יש קשיים ואתגרים, אבל בעזרת האנשים המצוינים נתמודד. עשיתי הרבה שגיאות, ביצעתי צעדים שאני לא שלם איתם, אבל נסיק מסקנות ונתקן את הטעויות" אמר כבירי.

לדבריו של הבעלים, הסוגיה המרכזית בה הוא עוסק ומטפל היא עניין משכורות עובדי המועדון שמתאחרות מלהגיע, אם בכלל. "הדבר הכי בוער הוא עניין המשכורות והאיחורים במשכורות. ברור לכולם במועדון שזה דבר שאסור שיקרה. במאי אמרנו שיהיו איחורים עד אוקטובר. זה לא מכובד, אבל זה חלק מהתכנית הכלכלית. המועדון הזה יחזור לעצמו למרות המצב הקשה. העתיד הרבה יותר טוב ממה שמצטייר".

לא רק עובדי המועדון מקבלים את משכורותיהם באיחור, אם בכלל, כנגד המועדון ישנן מספר תביעות מבעלי תפקידים ושחקני עבר בקבוצה. לדברי הבעלים התל אביבי, "שום תביעה לא הפתיעה אותנו, כולן מונחות על השולחן כבר כמה חודשים ואנחנו מוכנים לקראתן ומתמודדים איתן".

"אם לא אקח החלטות רציוניליות אין לי זכות לשבת על כסא הבעלים. בשנים האחרונות היו אנשים שלקחו החלטות ולא עמדו מאחוריהן. השנה אנחנו מיישמים את המסקנות שנבעו מההתנהלות בשנים האחרונות. כל החלטה שאנחנו לוקחים - צריך שיהיה לה כיסוי. לא יתקבלו יותר החלטות מהבטן" הבטיח כבירי.

גם מאמן הקבוצה, אלי גוטמן, שהגיע לאדומים לקדנציה נוספת לאחר משרת אימון נבחרת הכדורגל של ישראל שהסתיימה בטונים צורמים כשלא הצליח להעפיל גם מהמקום השלישי בבית ליורו 2016, נכח במסיבת העיתונאים.

"כשנתונים בך אמון מבחינתי זה יותר מאשר אוהבים אותך. האנשים פה נותנים בי אמון, האוהדים נותנים בי אמון. אעשה הכול כדי שהמועדון הזה יחזור לצמרת הכדורגל הישראלי. אני אחראי על הצד המקצועי ותתפלאו, גם על הצד הכלכלי. אני יודע על כל דבר שקורה במועדון מבחינה כלכלית, אני יודע בדיוק לאן אנחנו הולכים. בלי החזון של אמיר כבירי לא הייתי פה. החזון החזיר אותי למועדון הזה, מועדון שאני אוהב, שידעתי בו ימים יפים, שהביא אותי לטופ" אמר גוטמן.

מספר רב של החתמות ביצעה הפועל תחת אימונו של גוטמן. מרבית שחקני הרכש הלכו כמו שבאו והבור התקציבי גדל וגדל. "היו שחקנים שרציתי להביא ולא יכולתי - הפועל תל אביב לא יכולה להרשות לעצמה להביא כל שחקן היום. אבל היו אנשים שידעו להכניס יד לכיס כדי להביא שחקנים כמו ניקוליץ' בינואר, להשאיר שחקן כמו שוינפלד, להביא שחקן כמו סימיץ'. פתיחת העונה הוכיחה שנהיה תחרותיים ושנדע להתמודד מול כל קבוצה בליגה".