ליברמן: אין שום סיכוי לעמונה

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס לפינוי הישוב עמונה ולפרשת החייל אלאור אזריה במהלך ביקור באוניברסיטת אריאל.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ו

שר הביטחון אביגדור ליברמן ערך סיור הערב (שני) בעיר אריאל והתייחס לפרשת החייל אלאור אזריה שירה במחבל פצוע במהלך פיגוע בחברון.

"אני מצפה שבית הדין הצבאי יצליח להתעלם מכל הרעשים ויפסוק בהתאם לעובדות, בהתאם לאירועים כפי שהיו בלי קשר ללחצים משמאל או מימין.

אנחנו בכל מקרה נעמוד לצדו של החייל, גם אם הוא טעה, גם כשחייל טועה אנחנו מחויבים לגבות ולתת לו את כל העזרה".

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לסרטון שפרסם ראש הממשלה ובו האשים את הרשות הפלסטינית בתמיכה בטיהור אתני. "שמעתי את ראש הממשלה עם כל הסרטון שלו ועם כל הסערה ואני רוצה להתעלם מכל המונחים, אבל כרגע המודל שמוצע לנו זה המודל שתקום מדינה פלסטינית באמת הומוגנית מאה אחוז פלסטינים בלי יהודי אחד, ואמר אבו מאזן כמה פעמים באופן פומבי שהוא לא יסכים שבמדינה פלסטינית עתידית יהיה אפילו יהודי אחד".

"לא רוצה מדינה דו לאומית עם 4.5 מיליון פלסטינים נוספים כאזרחי מדינת ישראל. עיקרון שטחים תמורת שלום נכשל". הוא הדגיש כי הוא "דוגל בחילופי שטחים ואוכלוסיות. למה המשולש ואום אל פחם צריכים להיות חלק מישראל? למה אני צריך לסבסד את ראאד סלאח ולשלם שכר לחנין זועבי?

ליברמן קרא גם לחילופי שטחים וחילופי אוכלוסייות כחלק מהפתרון לסכסוך הערבי ישראלי, "הדבר אפשרי גם מבחינת החוק הבינלאומי". ליברמן קרא להסדר כולל עם העולם הערבי, "שום הסדר בנפרד אינו פתרון", הבהיר.

אנחנו מתנגדים בתוקף לכפייה דתית ומאוד מכבדים את המסורת היהודית ואת מסורת ישראל - אנחנו דוגלים בעיקרון שכל איש באמונתו יחיה. אשתי אישה דתית ואני לא שומר תורה ומצוות. חיפשנו ביו"ש ישוב מעורב - אני ביום שישי יושב סביב שולחן ויש הדלקת נרות אך למחרת אני יוצא לשחק טניס או לראות משחק כדורגל".

"יש להפריד בין דת ללאום", אמר ליברמן, "אנחנו בעד הפרדה בין דת לפוליטיקה, למה צריך מועצות דתיות?", שאל ליברמן, "כמו שבכל עירייה יש מחלקת תרבות, הנדסה ועוד צריכה להיות מחלקה לשירותי דת ולא מועצה דתית".

ליברמן נשאל מה לדעתו האיום הגדול על ישראל והשיב "האיום הגדול ביותר על מדינת ישראל זה איראן - זה האתגר הגדול והאיום הגדול על ישראל". ליברמן הוסיף כי איראן מממנת את חיזבאללה ומחמשת אותו בנשק ובכסף.

שר הביטחון הוסיף, "השנה נערכה באיראן תחרות על הקריקטורה הטובה ביותר בנושא הכחשת השואה - לא ראיתי שהאיחוד האירופי יצא מגדרו ומחה על הדבר הזה".

ליברמן לסיום התייחס לפינוי עמונה, "אין שום סיכוי להשאיר את עמונה במקום שבו היא נמצאת היום זאת מאחר ויש נגדה פסק דין חלוט. אנחנו מדינת חוק ונכבד את החלטת בית המשפט".