אינטרנט רימון
אינטרנט רימוןצילום: יח"צ

כבר קרוב לעשור שחברת האינטרנט 'רימון' משקיעה את כל משאביה בפיתוח ושדרוג מערכות הסינון שלה, ואם צריך להעירך מה יקרה בעתיד, ככל הנראה פעילות השדרוג הזאת לא תיגמר לעולם.

הסיבה: ככל שטכנולוגיה הסינון מתקדמת - עולם התוכן הפסול משקיע בדרכים "להערים" על הסינון.

חשוב לזכור כי תעשיית התוכן הפסול מגלגלת כמאה מיליארד דולר בשנה, אם לא יותר, סכומי עתק שהופכים את המלחמה על הסינון למאתגרת במיוחד.

חלק מ"אמצעי הלחימה" בתוכן בלתי ראוי כולל טכנולוגיה של בינה מלאכותית, כי אין שום דרך להתמודד עם אוקיינוסים של תוכן (כתוב, תמונות וסרטונים) רק באופן אנושי. גם אם נדמיין כי מסיבה כלשהי תיעצר מחר בבוקר האפשרות להעלות תכנים חדשים לאינטרנט, יידרשו עשרות שנים וכוח אדם אדיר כדי לסרוק באופן אנושי את כל מה שכבר קיים על הרשת, על אחת כמה כשקצב העלאת החומרים החדשים לאינטרנט, עצום ובלתי נתפס.

רימון פועלת לפיכך במציאות המורכבת הזאת כדי להסיר את כל מה שלא ראוי ולהשאיר את כל מה שנחוץ והכול מבלי לפגום בחוויית הגלישה ולשמור על קצב גלישה מהיר כמו בספקי האינטרנט הלא מסוננים.

ואכן, כחלק מיעדי השיפור ושדרוג חוויית הגלישה הבטוחה ללקוחות, הכריזה החברה על שנת 2016 כשנת המהירות. שורה של פעילויות טכנולוגיות שנקטה החברה מיצבו אותה, ללא ספק, כאחת מחברות האינטרנט המובילות והמהירות ביותר בישראל.

תחילה, חיברה רימון את כל לקוחותיה לגלישה באמצעות 3 כבלים תת ימיים. רימון למעשה, היא היום ספק האינטרנט היחיד בישראל שלקוחותיו גולשים עם 3 כבלים שונים, מה שמאפשר גלישה במהירויות גבוהות במיוחד גם בשעות העומס.

בהמשך השנה שדרגה החברה את לקוחותיה ללא תשלום, והעלתה את מהירות הגלישה בספק ל-100 מגה. בשלב זה הצטרפו עשרות אלפי לקוחות לשדרוג ומאז, מאפשרת רימון את שדרוג מהירות הספק ללא תשלום, גם ללקוחות שלא הספיקו להירשם ולהצטרף בזמן ולמצטרפים חדשים.

ההישגים הטכנולוגיים, אפשרו לאחרונה קפיצת מדרגה בשדרוג מהירות הגלישה עבור הלקוחות: הגנה בזמן אמת שלא באה על חשבון מהירות וחוויית הגלישה. מיזם Real Time Pixel מבית אינטרנט רימון, הוא הדור הבא של טכנולוגיית ההגנה המבוססת על בינה מלאכותית. זוהי למעשה טכנולוגיית ההגנה המהירה ביותר בעולם, המקבלת החלטות הגנה לסרטים ותמונות במהירות שיא וכך מגנה על הגולש מבלי לפגוע במהירות ובחוויית הגלישה.

"מאחר ובסיס האינטרנט כיום זאת מהירות הגלישה, מבחינת הציבור זה חייב ללכת יד ביד עם ההגנה עד היום אנשים חששו שהגנה באינטרנט עלולה לבוא על חשבון מהירות הגלישה", מסביר גיל גבריאל מנהל אגף השיווק ברימון.

"הלקוחות שלנו לא רוצים להתפשר בעניין הזה ואנחנו מסכימים איתם. הצבנו לעצמנו מטרה להפוך את ההגנה המצוינת של רימון למהירה יותר, כדי שהלקוחות שלנו יוכלו לגלוש מהר כמו שהם אוהבים. הטכנולוגיה החדשה נבנתה במיוחד כדי לאפשר צפייה חלקה בווידאו סטרימינג באתרים כמו You Tube והיא מיושמת בהצלחה על רשת רימון מזה מספר חודשים. רמת הדיוק של המערכת היא של 99.3 אחוזים", הוסיף.

כיום, כשרוצים לראות סרטון ביוטיוב מקליקים על הסרטון והוא זורם מהאתר של יוטיוב לשרתי הספק ומשם למחשב או לסמאטפון של הגולש. מרגע שהסרטון מגיע לשרתים של רימון ועד שהוא מגיע למכשיר של הגולש, בזמן הקצר הזה המערכת החדשה רואה את הסרטון רגע לפני הגולש ומקבלת החלטה אם זה מתאים או לא, למידת הצניעות שבחר הלקוח.

אם כן, זה מגיע אליו והוא רואה את הסרטון ואם ביקש הגנה ברמה גבוהה יותר שצריכה לחסום את התוכן הרלוונטי – תעצור המערכת את הגעת הסרטון ותציג את דף ההגנה של רימון. הטכנולוגיה החדשה מסוגלת לנתח תנועה של פיקסלים בתמונה או בסרטון ולזהות על פי ניתוח זה מהו תוכנה של התמונה, לתת לתוכן שם וזהות ובהמשך להכריע אם המראה עומד בסטנדרט הנדרש בתוך שבריר שנייה.

משה רוזנטל, מנהל אגף טכנולוגיות באינטרנט רימון אומר כי מדובר בפריצת דרך טכנולוגית של ממש. "צוות המהנדסים שלנו פיצח את השיטה. נעזרנו בשיטות מחזית הטכנולוגיה העולמית כמו בינה מלאכותית ורשתות נוירונים כדי לקחת את מערכות ההגנה ולאפשר להם לפעול במהירות הבזק ובזמן אמת".