הבחור מחזיק אייפון? לבטל את השידוך

עיתון המתפרסם בחו"ל פרסם הוראה חריגה של הרב חיים קנייבסקי שהורה לכלה לבטל את השידוך לאחר שהתברר כי חתנה מחזיק אייפון לא כשר

חיים לב - ערוץ 7 , י' באלול תשע"ו

הבחור מחזיק אייפון? לבטל את השידוך-ערוץ 7
הרב קנייבסקי
פלאש 90

עיתון המתפרסם בחו"ל פרסם הוראה חריגה של אחד ממנהיגיו הבולטים של הציבור הליטאי, הרב חיים קנייבסקי, שהורה לכלה לבטל את השידוך לאחר שהתברר כי החתן מחזיק במכשיר אייפון "לא כשר".

על פי הפרסום, שהובא הבוקר באתר החרדי ''כיכר השבת'', הסביר הרב קנייבסקי כי מאדם המחזיק ברשותו מכשיר סלולארי שאינו ''כשר'' ואינו נשמע להוראות גדולי ישראל סביר להניח ש"לא ייצאו דורות כשרים".

הרב קנייבסקי ידוע כאחד הלוחמים החריפים במחזיקי המכשירים הסלולאריים שאינם מסוננים. בשבוע שעבר הודיע הרב קנייבסקי כי הוא אוסר על המבקרים בביתו להכניס מכשירים סלולאריים לא מפוקחים בביתו, בשעות קבלת הקהל ואף מעבר להן.

לבקשתו נתלתה מודעה גדולה בפתח הבית הדורשת שלא להיכנס עם מכשירי אייפון ''והדומים להם'', כלשון המודעה: "בהוראת מרן הרב שליט"א אסור להכניס לפתח הבית את מכשיר האייפון הטמא ודומיו בשום פנים ואופן וללא יוצא מן הכלל וכל העובר על זה עובר באיסור גזל ועוד עבירות חמורות".

המודעה נחתמה במילים, "בני הבית בהוראת ובקשת מרן רבינו שליט"א", כדי ללמד כי הבקשה הינה אישית על ידי הרב קנייבסקי ויש לכבדה.