זהבי ופרס בטקס שנערך לפני שבועיים
זהבי ופרס בטקס שנערך לפני שבועיים צילום: יוסף אבי יאיר אנגל

"שמעון פרס בלי ספק אחד האנשים המשפיעים ביותר על דמותה של המדינה הלוואי שיישאר עוד קצת. את החותם הוא השאיר כבר". את הדברים הללו כתב בחשבון הטוויטר שלו, שחקן העבר וקפטן הפועל תל אביב ונבחרת ישראל בכדורסל, שמעון אמסלם.

אל איחולו של אמסלם הצטרפו עוד ספורטאים, אגודות ספורט, קבוצות ובכירים בספורט הישראלי שהביעו תקווה כי פרס, הנשיא התשיעי שאושפז אמש בבית החולים תל השומר ומצבו קשה לאחר אירוע מוחי, יחלים במהרה.

פרס, בן ה-93 מורדם ומונשם בבית החולים תל השומר, כשאף אחד לא נותר אדיש לשמע הבשורה.

לאחר שאמש התייחס מנהלה המקצועי של מכבי ת"א, ההולנדי ג'ורדי קרויף לאשפוזו של פרס, הבוקר (רביעי) הצטרפו רבים מעולם הספורט הישראלי לאיחולי ההחלמה המהירה.

בין המברכים הרבים היו גם המדליסטית האולימפית ירדן ג'רבי שהעלתה בחשבון האינסטגרם שלה תמונה יחד עם פרס ובו כתבה כי היא מתפללת לשלומו, וכן שחקנה החדש של הפועל ירושלים בכדורסל, מי שהגיע מה-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם, אמארה סטודמאייר שהעלה גם הוא תמונה יחד עם פרס ובו כתב: "שולח איחולי החלמה מהירה".

אל ג'רבי וסטודמאייר הצטרפו גם הטניסאי הבכיר של ישראל, אנדי רם שכתב "אוהבים אותך ומתפללים לשלומך שמעון פרס", ומתעמלת הקרקע נטע ריבקין שהעלתה תמונה יחד עם פרס וכתבה "החלמה מהירה".

גם בקבוצת הכדורגל של הפועל תל אביב התייחסו לאשפוזו של פרס, כשעידו חג'ג', אחד מבעלי המניות בקבוצה כתב בחשבון האינסטגרם שלו: "דור ישן אל מול דור חדש. זה נלחם על חייו בסוף הדרך וזה נלחם בתחילת הדרך. דור שנלחם שתהיה מדינה ודור שנלחם לשמור עליה. דור שחי כדי שאנחנו נחיה. החלמה מהירה לאיש העצום הזה".

פרס, גם לאחר תקופת כהונתו כנשיא היה מחובר עד מאוד לספורט הישראלי, זאת כחלק מהמרכז פרס לשלום בו היה לו חלק מרכזי. לאחרונה מינה פרס את קפטן נבחרת הכדורגל של ישראל, ערן זהבי, המשחק בליגה הראשונה בסין, לשגריר של שלום בסין בטקס מיוחד.