ג'יימס וולסי
ג'יימס וולסי צילום: רויטרס

ראש ה-CIA לשעבר, ג'יימס וולסי, הצטרף למסע הבחירות של דונלד טראמפ כיועץ בכיר.

וולסי, שנחשב לידיד ישראל, תומך בכוונתו של טראמפ להגדיל את תקציב הביטחון של ארה"ב, אחרי שנים שבהן הנשיא ברק אובמה קיצץ בו.

בהודעה מטעם מסע הבחירות של המועמד הרפובליקני לנשיאות, הודיע וולסי כי ייעץ לטראמפ אודות "הצורך הדחוף להשקיע מחדש בצבא שלנו ולהפוך אותו למודרני, בכדי לעמוד באתגרי המאה ה-21". המחויבות של טראמפ להפוך את מגמת הקיצוצים בתקציב הביטחון היא "צעד חיוני בביסוסה מחדש של העליונות של ארה"ב, בשדה הקרב הקונבנציונלי ובזה הדיגיטלי", אמר.

סוכנות הידיעות JTA דיווחה כי וולסי "מקורב לקבוצות ימניות פרו-ישראליות" וכי הוא עומד בראש ועדת ההנהגה של המכון להגנה על דמוקרטיות (Foundation for Defense of Democracies), שנחשב לגוף מוביל בהתנגדות להסכם הגרעיני בין איראן למעצמות העולם.

וולסי עמד בראש ב-CIA במשך השנתיים הראשונות של ביל קלינטון בבית הלבן, מ-1993 ועד 1995, אולם מאז הפך למבקר חריף של ביל קלינטון ושל אשתו, הילארי, המתמודדת כעת מול טראמפ בבחירות לנשיאות.

מספר בכירים לשעבר בקהיליית המודיעין בארה"ב ששירתו תחת נשיאים רפובליקנים הודיעו כי הם תומכים בהילארי קלינטון, או שאמרו שלא יצביעו עבור טראמפ. אחדים מהם הצביעו על יחסיו הקרובים לכאורה של טראמפ עם ולדימיר פוטין כסיבה לדאגה.