סליחה הבאה בעבירה

סיורי הסליחות שעוברים ברובע היהודי בלילות פוגעים בשנתם של התושבים. "יש פה אווירה של קרנבל עם דרבוקות. אנחנו לא ישנים במשך חודש"

בני טוקר , י"ב באלול תשע"ו

סליחה הבאה בעבירה      -ערוץ 7
הרובע היהודי. אילוסטרציה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר המנהל הקהילתי ברובע היהודי בירושלים מספרת לערוץ 7 על הסבל הרב שנגרם לתושבים בעיר העתיקה במהלך חודש אלול ועשרת ימי תשובה, בעקבות סיורי הסליחות שעוברים ברחובות הרובע היהודי בכל שעות היום והלילה.

שושנה שה לבן, יו"ר המנהל הקהילתי, פנתה לעיריית ירושלים וגורמי הממשלה בדרישה לאכוף את חוק שעות המנוחה ולאסור על קיומם של סיורי סליחות בתוך הרובע היהודי בין השעות אחת עשרה בלילה עד שבע בבוקר.

"בכל לילה עד ארבע לפנות בוקר יש כאן אווירה של קרנבל, ישיבות תיכוניות, קבוצות של מבקרים עם דרבוקות ורמקולים, המסעדות פתוחות כאילו זה אמצע היום, פרוז'קטורים והמון המון רעש", מתארת שה לבן. "זה מגוחך שבאים להגיד סליחות ועושים כזה גזל שינה שאין עליו כפרה. אנשים לא ישנים כאן חודש".

שה לבן מספרת על הפניות הרבות לעירייה, "ישבנו עם גורמי העירייה ושם נאמר לנו שהמסעדות פתוחות כדי שיהיה לאנשים מה לאכול, אבל מדוע אנחנו צריכים לסבול עד ארבע בבוקר? שלפחות יכבו את האורות בחוץ כדי שיהיה כאן קצת שקט, שהפקחים יתנו דוחות למי שמשתמש בלילות בכלי נגינה והגברה".

היא מציעה מסלול חלופי לסיורי סליחות, "אפשר לעבור משער יפו דרך גן הבונים להר ציון ומשם במסלול ליד החומות עד לשער האשפות מבלי להפריע לתושבים לישון".

יו"ר המנהל הקהילתי מבקשת להעביר מסר ליהודים שפוקדים את העיר העתיקה בחודש אלול ובעשרת ימי תשובה. ''כאן זו שכונת מגורים, תושבי הרובע חיים כאן שנים גם בתקופות של מלחמה ואינתיפאדות כשאף אחד לא הגיע לכאן, אז בבקשה שכל המבקרים יכבדו אותנו".