בזמנכם החופשי

מופע סליחות בסוסיא הקדומה יתקיים ביום רביעי, כ"ה באלול, למרגלות בית הכנסת העתיק תחת כיפת השמיים ועם כל האווירה המתבקשת.

עפרה לקס , י"ב באלול תשע"ו

בזמנכם החופשי                -ערוץ 7
ג'קי לוי
צילום: פלאש 90

המופע שקיבל את הכותרת "שערי תפילה" קיבץ אליו את שולי רנד, אודי דוידי, ליאור אלמליח ולהקת המדרגות. מנחה ומזמזם: ג'קי לוי.

*****

הזמר והיוצר ביני לנדאו יוצא במופע אלול מיוחד בתאריך החב"די י"ח באלול. המופע, עם הרכב נגנים מלא, יתקיים במוצ"ש הקרוב, י"ד באלול, בהיכל שלמה בירושלים. אנרגיות רבות בטוח יזרמו שם. היוזמה היא של מרכז 'שמיא'. פתיחת דלתות ב‑21:30, תחילת המופע: 22:00.

*****

יום חמישי הבא, י"ט באלול, הוא 'ליל המדענים', לילה שמטרתו להנגיש את המדע לציבור הרחב. האירועים הם חינמיים, רק לפעמים מצריכים הרשמה מראש. השנה יעמוד ההפנינג בסימן מישחוק ומשחקים. בין המוסדות המשתתפים בחגיגה: אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר-אילן, מכון ויצמן למדע, מכון מיגל בקריית שמונה והמכון לחקר ימים ואגמים באילת. פרטים באתר ליל המדענים.

*****

שנה חלפה מאז הלך לעולמו הנשיא החמישי יצחק נבון, וכעת מוציאה הוצאת ידיעות אחרונות את 'נבון', אלבום מהודר המפגיש את הקורא עם מורשתו, יצירתו הספרותית ודרכו האישית. האלבום כולל תמונות וחומרי ארכיון נדירים, נאומים מרכזיים ודברים מאת בני משפחתו, סופרים, אמנים ועוד.

*****

נכון שהחגים הם לא רק קולינריה, ובכל זאת: מי לא רוצה להתחדש במתכונים לקראת השנה החדשה? אביגיל מייזליק מוציאה את 'פשוט טעים לחגים', ספר בישול חדש שיש בו גם צלי בקר שחום וגם עוגות דבש אישיות, גם סופגניות גבינה וגם סלט חסה עם פירות יבשים. מתכונים שמלווים את לוח השנה היהודי. הוצאת דני ספרים ומייזליק.

ofralax@gmail.com