נבחרת ישראל בכדורגל עם שיא שלילי

תוצאותיה האחרונות של הנבחרת הישראלית בכדורגל גרמו לירידה של 22 מקומות בדירוג פיפ"א. מדובר במקום הכי נמוך של הנבחרת אי פעם

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ו

שחקני נבחרת ישראל. שיא שלילי
שחקני נבחרת ישראל. שיא שלילי
צילום: פלאש 90

המקום הכי נמוך. נבחרת הכדורגל של ישראל הגיעה לשיאים חדשים היום (חמישי), ולאו דווקא כאלה חיוביים, אלא ההפך הוא הנכון, שיאים שליליים ביותר המעידים אולי על רמת הכדורגל בארץ.

מדירוג פיפ"א החדש שהתפרסם היום עולה כי הנבחרת הישראלית עשתה את אחת מהירידות הגדולות ביותר מבין כל יתר נבחרות הכדורגל בעולם כולו, ירידה של 22 מקומות ביחס למקום בו הייתה בדירוג הקודם של פיפ"א, זה שהתפרסם ב-2012.

אחרי ההפסדים לאיטליה בפתיחת קמפיין מוקדמות מונדיאל 2018 במשחק שהתקיים באצטדיון סמי עופר שבחיפה והסתיים בהפסד בתוצאה 1:3, ומשחקי ידידות וכאלה קודמים מהקמפיין הקודם של מוקדמות היורו, חמישה הפסדים במספרם, נפגע עד מאוד ציונה של הנבחרת הישראלית ודירוגה.

אחרי שהייתה במקום ה-76 בדירוג הקודם, הפעם הנבחרת הישראלית מדורגת במקום ה-98, המקום הכי נמוך אליו הגיעה הנבחרת הישראלית בכדורגל אי פעם בדירוג פיפ"א כשרק לפני שנתיים הייתה מדורגת הנבחרת הישראלית במקום ה-32 בעולם.

עד כמה המצב של ישראל גרוע? במקומות שלפני ישראל נמצאות נבחרות קטנות ואלמוניות כמעט כמו נבחרות בוטסוואנה, מאוריטניה וסיירה לאון.

ישנה מחלוקת בכדורגל העולמי עד כמה דירוג פיפ"א מהווה אינדקציה ומשמעותי לבחינת טיב הכדורגל במדינה. בין כך ובין כך, כולם מסכימים, הכדורגל הישראלי לא מתקדם.

אגב, מי שנמצאות עדיין במקומות הראשונים ללא שינוי אלו נבחרות ארגנטינה שבמקום הראשון ובלגיה שבמקום השני. אלופת העולם גרמניה נמצאת במקום השלישי וברזיל סוגרת את החמישייה הראשונה.

פורטוגל שזכתה בטורניר היורו האחרון נמצאת במקום השביעי, אחריה צרפת ו-ווילס הקטנה סוגרת את העשירייה. ישפיע על קמפיין הנבחרת והאהדת הציבור? בקרב הנבחרת הישראלית וראשי הכדורגל הישראלי מקווים שהתוצאות שפורסמו לא יביאו לשינוי בקהל האוהדים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il