אמריקה האחרת

אם טראמפ ינצח, זו תהיה הזדמנות פז לחסל אחת ולתמיד את מזימת המדינה הפלשתינית. דעה

דוד אלהרר , י"ב באלול תשע"ו

אמריקה האחרת           -ערוץ 7
אם ינצח, זו תהיה הזדמנות פז לחסל אחת ולתמיד את מזימת המדינה הפלשתינית. דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

לאחר ציוצו של ראש הממשלה בדבר היותם של המתנחלים "מכשול לשלום" – קמה מהומה בישראל ומחוצה לה על מאומה.

ביטול היישובים ביהודה ובשומרון והגליית תושביהם לתחומי הקו הירוק הן הדרישות שנתבעות במפגיע דווקא מפי השמאל בישראל, עם תמיכה מאסיבית של מדינות רבות וביניהן ארצות הברית. אז מדוע שהערבים יסכימו לפחות מזה? ואם כך, האם תיתכן ביהודה ובשומרון קיומה של מדינה פלשתינית שבין אזרחיה יחיו יהודים?

קיומם של אזרחים יהודים במדינה פלשתינית צריך להיות סיוט וחלום בלהות לכל יהודי. הראו לי מדינה ערבית אחת שבה אפשר לחיות בשקט יחסי, ודמיינו בה שכונות של יהודים או יישובים שלמים שבהם יכולים יהודים לעבוד, ללמוד ולנהל חיי שגרה. אם אין מדינה כזו בכל מרחבי המזרח התיכון, מדוע לפתע פתאום תקום לה בתוכנו מדינה "פלשתינית", דמוקרטית, מתוקנת ושוחרת שלום שיהודים וערבים יחיו בה בדו-קיום, כפי שחיים פחות או יותר אזרחים יהודים וערבים במדינת ישראל?

מבקשי הטירוף הזה חייבים גם להשיב תשובה כלשהי בדבר עלויות הגירוש של כחצי מיליון יהודים מבתיהם ביהודה ובשומרון. אם בגוש קטיף זה עלה בין 12 ל‑14 מיליארד שקלים לגבי פחות מ‑10,000 תושבים וגם לאחר עשור אין פתרון לכולם – הפעם מדובר על חצי טריליון שהם כ‑500 מיליארד שקלים. אפילו סעודיה תתקשה לממן זאת... ייקח גם כ‑100 שנים לפתור את בעיית השיכון של כולם. העובדה הזאת תשיב את כל ההזויים למציאות, ואולי פעם אחת ולתמיד ייגנזו את כל השטויות הללו במרתף ההבלים.

מדינה פלשתינית היא חלומו הוורוד של השמאל בישראל בלבד. איש בעולם הערבי לא רוצה בדבר הזה. מה שהם רוצים הוא התפוגגות של ריבונות יהודית כלשהי במרחב הערבי. הכול יודעים שאין עם פלשתיני ולא היה כזה מעולם. הוא רק תולדה של מצוקת היהודים שרצו להקים כאן מובלעת אירופית בתוך הלבאנט האזיאתִי ונכזבו. העולים היהודים מארצות ערב קלקלו הכול! אי אפשר איתם ואי אפשר בלעדיהם. השרה מירי רגב מרעישה את שרעפיהם ומצביעה על הכיוון החברתי שאנחנו דוהרים אליו. איזה ייאוש בא עליהם!

התמוטטותה של הילארי קלינטון השבוע מבשרת אפשרות שנשיא ארצות הברית יהיה דונלד טראמפ. אם אכן כך יהיה, אפשר יהיה סוף סוף להחיל ריבונות על כל השטחים שבשליטתנו כיום, ולהסיר אחת ולתמיד את רעיון העוועים של מדינה ערבית בתוכנו. אמריקה תהיה אחרת – נגד המגמה שהאסלאם מאתגר בה את העולם.