לחץ באו"ם: "פתרון שתי-המדינות בסכנה"

מזכ"ל האו"ם אמר בדיון של מועצת הביטחון כי הסרטון של נתניהו "שערורייתי ולא מקובל". לטענת באן קי מון ההתנחלויות הן מכשול לשלום.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ו

באן קי מון
באן קי מון
פלאש 90

מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, מתח הערב (חמישי) ביקורת חריפה על סרטון "הטיהור האתני" של ראש הממשלה בנימין נתניהו שפורסם בשבוע שעבר ברשתות החברתיות.

בדיון בנושא המזרח התיכון במועצת הביטחון, אמר באן "אני מוטרד מההצהרה אחרונה של ראש ממשלת ישראל, שטען כי מי שמתנגד להרחבת ההתנחלויות תומך בטיהור אתני. זו התבטאות לא מקובלת ושערורייתית. ההתנחלויות לא חוקיות לפי החוק הבינלאומי והרחבתן צריכה להפסיק. ההתנחלויות הן מכשול לשלום".

על פי הדיווח של ברק רביד באתר "הארץ", מזכ"ל האו"ם איחל החלמה לנשיא לשעבר שמעון פרס "שפעל ללא לאות לשלום בין ישראל לפלסטינים". הוא הוסיף כי "פתרון שתי המדינות בסכנה של להיות מוחלף במציאות של מדינה אחת".

באן גינה את ירי הרקטות מרצועת עזה לעבר ישראל ומתח ביקורת על הרשות הפלסטינית שמסיתה נגד ישראל ומאדירה מחבלים. "זה מביש וההנהגה הפלסטינית צריכה לשם סוף לכך", אמר מזכ"ל האו"ם.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הגיב בחריפות לדבריו של מזכ"ל האו"ם ואמר כי "מדובר בראייה מעוותת של המצב בישראל. המכשול לשלום מתחיל ונגמר בהסתה הפלסטינית לטרור ובסירוב של אבו מאזן להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו.

"במקום לגנות את חמאס באופן ישיר ואת בניית המנהרות ותשתית הטרור, ובמקום להשקיע זמן ומשאבים בעצירת ההסתה והטרור הפלסטיני, המזכ"ל בוחר לגנות את מדינת ישראל באופן קבוע", הוסיף דנון.