מירי רגב
מירי רגבצילום: דרור עינב

"ערב בלתי נשכח, הישג שייצרב בזיכרון הלאומי של כולנו", כך אמרה הערב (חמישי) שרת התרבות והספורט השרה מירי רגב מיד לאחר שריקת הסיום במשחק הכדורגל שהתקיים באצטדיון סן סירו שבאיטליה.

באצטדיון הכדורגל אחד הנחשבים בעולם ניצחה קבוצה קטנה מדרומה של ישראל, הפועל באר שבע, את אחת מקבוצות הפאר הטובות ביותר בעולם, מי שזכתה אך לפני מעט שנים בטורניר ליגת האלופות.

לא סתם ניצחה באר שבע, אלא ניצחה ובצדק רב. היכולת הגבוהה של השחקנים באדום, צוות האימון ועד אחרון האוהדים ביציעים סיפקה את אחד מהניצחונות הגדולים ביותר של קבוצה ישראלית באירופה אי פעם, אם לא הגדולה שבהם.

כאמור, גם שרת התרבות והספורט יצאה מגדרה לאחר שריקת הסיום.

"שוחחתי עם אלונה ברקת (הבעלים של הפועל באר שבע, נ"ו) ובירכתי אותה על הניצחון", סיפרה רגב בחשבון הפייסבוק שלה, "אמרתי לה ש״גאוות הנגב״ והרוח הדרומית המאפיינת את העיר והקבוצה הנפלאה הגיעה עד ארץ המגף".

עוד אמרה רגב כי ראתה את המשחק ונוכחה לראות את החבורה באדום נלחמת על כל כדור. "חבורת הלוחמים של המאמן ברק בכר הביאו הערב כבוד למדינת ישראל ולכדורגל הישראלי בכלל. הפועל באר שבע עשתה הערב היסטוריה והעניקה לכל אזרחי המדינה תצוגת כדורגל על אחת הבמות המפוארות של הספורט העולמי".

לסיום אמרה השרה רגב לשחקני באר שבע, "גאה ואוהבת אתכם יחד עם כל אזרחי מדינת ישראל. יאללה באר שבע!".