טקס החתימה
טקס החתימה צילום: דוברות מועצת המפסטד

המועצה האזורית שומרון חתמה השבוע על ברית ערים תאומות עם העיר המפסטד (Hempstead) בניו יורק, לאחר פעילות מטה דיפלומטית בת שלוש שנים של השומרון.

לפני כשלוש שנים הגיע לסיור בשומרון ברוס בלייקמן, חבר מועצת העיר המפסטד ומי שהיה מועמד לסנאט האמריקאי. בלייקמן התרשם מהמפעלים ומהקהילות בשומרון - והשאר היסטוריה.

החתימה על הצהרת ברית הערים התאומות כוללת הסכם חילופי תעשייה, תרבות, חינוך ועוד בין שני הערים.

ראש מועצת המפסטד בניו יורק אמר באירוע כי "מועצת המפסטד ומועצת שומרון הן ללא ספק שותפות לכך ששתיהן יוצרות מקום נפלא למשפחות כדי לחיות, לעבוד ולגדל את ילדיהן".

טקס החתימה
צילום: דוברות מועצת המפסטד

ברוס בלייקמן תיאר את התהליך שהביא להחלטת שתי הערים לחתום על ברית ערים תאומות, "אני שמח להיות חלק מעיר שיש לה את האומץ להעביר חוק נגד סימון המוצרים ביו"ש ולחתום על הסכם ערים תאומות כאן.

"היום אני מגשים חלום", הודה בלייקמן בסיפוק. ''לפני שלוש שנים כשביקרתי בישראל הציעו לנו לסייר בשומרון. הלכנו לסיור, ראינו קהילות ועסקים, עסקים בהם ערבים מועסקים ומרוויחים משכורת גדולה פי חמש מזו שהם היו מרוויחים ברשות הפלסטינית, אנשים לא מבינים זאת. למעשה ה-BDS יפגע בערבים בדיוק כמו שהוא יפגע בישראל. אז אני גאה היום.

"הרבה פעמים הילדים בשומרון נמצאים בסכנה מהתקפות טרור על בסיס יומיומי. על כן אנחנו צריכים לתמוך בהם אנחנו צריכים להיות איתם. לכן אני כל כך גאה בעיר המפסטד היום", הוסיף.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר לאחר האירוע כי "זהו רגע מרגש ביותר עבורנו. אנחנו שמחים וגאים לחתום על הסכם ברית ערים תאומות עם העיר היפהפייה הזו. הן במראה והן באנשים שיש בה. ההסכם הזה שנחתם היום הוא לא רק ניצחון נוסף על החרם ועל האנטישמיות שהוא מבטא אלא גם תקווה לעתיד טוב יותר עבור השומרון ועבור המפסטד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו