יו"ר הבורסה: סובלים מחוסר גמישות

יו"ר הבורסה טוען כי אחת הבעיות המרכזיות של הבורסה היא הקושי להגיב לשינויים בעולם עקב העובדה שהחלטות שונות מחיבות תיקוני חקיקה.

תגיות: חקיקה בורסה
שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ט"ו באלול תשע"ו

יו"ר הבורסה: סובלים מחוסר גמישות-ערוץ 7
אילוסטרציה
פלאש 90

יו"ר הבורסה לניירות ערך, אמנון נויבך, התייחס היום (ראשון) בכנס נושאי משרה של לשכת רואי החשבון לבעיותיה של הבורסה.

"הבורסה בתל-אביב נמצאת בסביבה תחרותית גלובלית. בכל רגע נתון נמצא כאן בישראל נציג של אחת הבורסות שמנסה לשכנע את מנהלי החברות להנפיק וכל הזמן מגיעים נציגים מבורסות נוספות כדי למשוך את החברות הישראליות האטרקטיביות", ציין נויבך.

לדבריו, "חלק מהבעיות הקשות ביותר של הבורסה היא גמישות ניהולית מצומצמת ויכולת תגובה מאוד איטית לשינויים בשוק שנובעות מהעבודה שעל פי המצב הקיים חלק גדול מההחלטות מחייב תיקוני חקיקה שכפופים לאילוצים פוליטיים ולא כלכליים".

"אנחנו חלק מעולם שמשתנה בקצב מהיר ומאוד מוגבלים ביכולת התאמה ולכן במסגרת הצעת החוק לשינוי מבנה הבעלות אנחנו נטפל גם בזה ונמצא את האישונים המתאימים תוך שמירה על פיקוח הכרחי", הוסיף נויבך.

עם זאת ציין נויבך כי גם היום הבורסה ערוכה לתת מענה טוב לחברות, "אני קורא לכם: בוא נשנה את השיח. אני חושב שחלק גדול מהאמירות השליליות הנוגעות לבורסה מבוססות על תפיסה לא נכונה שכבר אינה רלוונטית. בוצעו בעת האחרונה הקלות רגולוטוריות משמעויות ונעשו שינויים רבים שיכולים לסייע לעוד ועוד חברות להיות חלק מהבורסה בתל-אביב".