אמה של שלומית קריגמן הי"ד, שנרצחה בפיגוע בבית חורון, הודיעה לבני משפחתה של הדר בוכריס הי"ד, שנרצחה לפני כעשרה חודשים בפיגוע דקירה בצומת גוש עציון, על כוונתה לתרום את החלילית האישית של בתה לחדר מוסיקה שיוקם להנצחת הדר.

על דבר המחווה המרגשת סיפר ביומן ערוץ 7 זוהר בוכריס, אחיה של הדר, המציין כי בימים אלה מגייסים בני המשפחה קרובים ומקורבים להדר ז"ל סכום כסף להקמת חדר מוסיקה באולפנה בה למדה הדר, אולפנת נוב.

"כמשפחה זה הדבר החשוב ביותר לנו, שיהיה משהו מוחשי, שאנשים יזכרו אותה כרוח חיה ושמחה, אוהבת את החיים", אומר זוהר ומוסיף כי הבחירה בחדר מוסיקה מגיעה בין השאר בשל כוחה של המוסיקה לגעת בכל אדם ואדם.

על דמותה של אחותו מספר זוהר ומציין כי היא "למדה במגמת דרמה, התנדבה בפרויקטים רבים. הייתה מחוברת מאוד למוסיקה. הייתה שרה ומנגנת", ואת רוחה זו מבקשת המשפחה להנציח. לשם כך קוראים שם לציבור הרחב לתרום לא רק סכומי כסף אלא גם כלי נגינה וציוד מתבקש. זאת כאשר היעד הוא להשלים את משימת גיוס האמצעים בתקופה שבין יום הולדתה שחל לפני כשלושה שבועות לבין יום השנה להירצחה.

כאמור, בשיחה זו סיפר האח על שיחת הטלפון המרגשת שקיבל מאמה של שלומית קריגמן הי"ד, ובשיחה זו בישרה לו על כוונתה לתרום את החלילית האישית של בתה המנוחה לחדר המוסיקה שיוקם באולפנה, "זה ממש 'דמים בדמים נגעו'", אומר זוהר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו