יוני גנוט בשיר חדש - "לך אלי תשוקתי"

הזמר והיוצר יוני גנוט מפרסם שיר חדש לקראת האלבום "דבר אליי באדמית". מילות השיר לקוחות מתפילות הימים הנוראים.

רפאל לוי , ט"ו באלול תשע"ו

הזמר והיוצר יוני גנוט מפרסם שיר חדש "לך אלי תשוקתי" לקראת האלבום "דבר אליי באדמית". מילות השיר לקוחות מתפילות הימים הנוראים.

המילים של רבי אברהם אבן עזרא זכו ללחנים וביצועים רבים במהלך השנים, אך הלחן המיוחד של מארק קנופלר והעיבוד המיוחד של גנוט המשלב חמת חלילים ככלי מוביל מכניס את המאזין לאווירה אינטימית.

גנוט מספר כי הפיוט הזה המהווה את אקורד הכניסה ליום הכיפורים, "החידוש העצום שלו בעיני הוא בביסוס ובחיבור של האדם אל האינטימיות של עצמו ועצם קיומו על כל החלקים שבו וכל מעגלי חייו כהקדמה לתודעת היותו חוטא. כלומר דווקא מתוך ההזדהות עם עצמך, עם כל קומות הישות שלך אתה באמת מבין עד כמה חטאת, עד כמה החטאת ופספסת ופגעת ביקר לך מכל ועי כך התרחקת מעצמך".

"יש החווים את הימים הנוראים כימים של ניכור. של מאבק. נגד הגוף. נגד ה'אני'... גם אני חוויתי כך את הימים האלו בעבר. אבל הרבה בזכות המורים הגדולים של הדורות האחרונים ובראשם הראי"ה קוק והרב שג"ר אני משתדל לראות בימים הללו את ימי השיא של הקרבה וההשלמה העצמית שהם המאפשרים לטווח הרחוק גם ותיקונים ושינויים משמעותיים ועמוקים".

על החיבור של המנגינה למילים הוא אומר, "המנגינה הנפלאה של השיר הזה שייכת למארק קנופלר (מהדייר סטרייטס) שכ"כ אהוב עלי ואני שידכתי בינה לבין הפיוט הזה. למה? בגלל האינטימיות. בגלל הרומנטיות. בגלל הרגש העדין שהולך וגואה עד שסוער וסוחף. כך הייתי רוצה לחוות את הימים הללו בראש ובראשונה כימי חן ותחנונים. ורק מתוך כך להגיע גם לעמידה בדין".