101 רשויות זכו בפרס ניהול כספי תקין

השר אריה דרעי: אני מברך את הרשויות אשר פועלות ביעילות ובצורה תקינה מכל הבחינות ומקווה כי בשנה הבאה יגדל מספר הרשויות הזוכות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ו

101 רשויות זכו בפרס ניהול כספי תקין-ערוץ 7
ראש מועצת שומרון יוסי דגן מקבל את הפרס
צילום: רועי חדי

שר הפנים, אריה דרעי, העניק היום (שני) תעודות הוקרה ל-101 רשויות בגין התנהלות תקינה מבחינה כלכלית.

96 רשויות קיבלו תעודות הוקרה על ניהול כספי תקין בשנים 2014-2015 וחמש רשויות נוספות קיבלו תעודות ההוקרה בגין שיפור המערכת הכספית.

בטקס שנערך בבנייני האומה השתתפו גם מנכל"ית משרד הפנים אורנה הוזמן בכור, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס, יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית לב השרון, עמיר ריטוב, ראשי הרשויות ונציגי משרד הפנים.

"בישראל פועלות 257 רשויות מקומיות", אמר חיים ביבס. ''רוב רובן המוחלט של הרשויות מנהלות את ענייני הציבור שלהן באופן מקצועי, מופתי וללא דופי. יש להיזהר מהכללות וניסיונות לעשות דה לגיטימציה לרשויות המקומיות, לראשי הרשויות ולמאות נבחרי ציבור העושים מלאכתם נאמנה''.

לדבריו, ''הביקורת לגיטימית אולם פגיעה בראשי רשויות משמעה פגיעה בהון האנושי שמוביל את השלטון המקומי ומצעיד אותו קדימה. הרשויות המקומיות מתנהלות תוך בקרה ואחריות וממשיכות להתפתח להתייעל ולשפר את השירותים שמעניקות לתושביהן מדי שנה".

פרס שר הפנים לניהול כספי תקין ברשויות המקומיות הוענק לאחר בחינה כי הרשויות עמדו בקריטריונים הכוללים סדרי עבודה ומינהל, יעילות כספית וביצועי תקציב, העסקת עובדים וניהול ההון האנושי, ניהול התאגידים העירוניים, היערכות לחירום ורישוי עסקים.

השר אריה דרעי אמר בטקס לראשי הרשויות הזוכות, "אני מברך את הרשויות אשר פועלות ביעילות ובצורה תקינה מכל הבחינות ומקווה כי בשנה הבאה מספר הרשויות הזוכות יגדל".

"רשות מקומית אשר מתנהלת באופן יעיל ותקין, יעילות כספית וביצועי תקציב, תורמת לרווחת התושב ולשיפור השירות לתושבים", הדגיש.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, בירך על זכיית המועצה בפרס ניהול תקין לצד רשויות נוספות מאזור יהודה ושומרון. "זו הוכחה נוספת לכך שהמועצה האזורית שומרון והמועצות ביו"ש מובילות לא רק בחלוציות ובבנייה אלא גם בעשיית כל הדברים הללו תוך ניהול מסודר ותקין.

"זאת, בניגוד לרמיזות וההכפשות מארגוני שמאל בשנים האחרונות. אני גאה להיות חלק מנבחרת כזו ומבטיח להמשיך לעשות את המקסימום למען תושבי השומרון", הוסיף.

רשימת הרשויות הזוכות