פעילי השמאל ניסו לשבש את הסיור

חברי שדולת א"י בכנסת שסיירו בדרום הר חברון הותקפו מילולית על ידי פעילי שמאל קיצוני וערבים כשהגיעו לבחון בניה בלתי חוקית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ו

חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת, בראשות ח"כ יואב קיש וח"כ בצלאל סמוטריץ', בליווי כ- 100 פעילים ממרכז הארץ ערכו היום (שני) סיור במועצה האזורית הר חברון.

במהלך הסיור שמעו חברי השדולה סקירה מראש המועצה יוחאי דמרי על התפתחות האזור למול האתגרים הביטחוניים והמדיניים, הגיעו לאתר המורשת הלאומית בסוסיא שם סיירו בבית כנסת העתיק ושמעו הרכה על הממצאים ההיסטוריים במקום המלמדים על חיים יהודים שהיו במקום.

במהלך הסיור הגיעו חברי הכנסת והמשתתפים לנוועג'ה לסקירת הבניה הבלתי חוקית הפלסטינית במקום אשר מונחת בימים אלו לפתחה של בג"צ. במהלך הסקירה של ראש המועצה הגיעו פעילי שמאל קיצוני וערבים עם דגלי הרשות הפלשתינית ותקפו מילולית את הקבוצה ואף הגיעו למגע פיזי עם הנוכחים.

פעילי השמאל קראו קריאות בגנות ישראל ואף נשאו שלטים נגד תנועת רגבים שליוותה את הסיור וסקרה בפני הנוכחים את המאבק היומיומי בשטח.

חברי הכנסת והפעילים ממשיכים בשעה זאת את הסיור בדרכם למערת המכפלה לחיזוק כוחות הביטחון לאחר ניסיון הפיגוע שהתרחש במערת המכפלה היום בצהריים. את הסיור יחתמו בביקור חירום בשכונת 'נתיב האבות' שכונה בגוש עציון עליה הכריז בג"צ לפני שבוע כמיועדת לפינוי.

ח"כ יואב קיש אמר בצהריים, "אנו עדים היום למראה חריג של השתלטות בלתי חוקית של פלשתינאים על שטחי דרום הר חברון - פנינת עתיקות של ההתיישבות היהודית לפני יותר מ-1500 שנים. אני מרכז את כל הכוחות והמאמצים למנוע את המגמה הזו - והיא תיעצר".

ח"כ סמוטריץ' הוסיף, "הכפר הבלתי חוקי של משפחת נוועג'ה זהו כתם על מדינת ישראל. מדובר ביישוב של יוצאי יטה שהקים את עצמו תוך שני עשורים על אדמות מדינה. בית המשפט פסק פעם אחר פעם על פינוי הבתים הבלתי חוקיים ולמרות זאת אין קול ואין עונה. מחלקת המדינה האמריקאית בהתערבות גסה ולא ראויה דורשת ממדינת ישראל להשאיר את הכפר הבלתי חוקי על מקומו, והגענו היום לכאן כדי למחות על ההתערבות במדיניות הפנים של מדינת ישראל ולדרוש את פינוי המיידי של הכפר הבלתי חוקי".

לדברי ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי, "קו ישיר עובר בין האלימות במערת המכפלה לבין האלימות באזור סוסיא הקדומה. האלימות הזאת היא מול בית המשפט כשמידי שבוע ממשיכים לבנות בשטח על אף צו שהוציא בגצ וזו בדיוק אותה האלימות שמתפרצת בימים אלו כנגד כוחות הביטחון ואזרחים - אלה בצעקות ובצפצוף על החוק ואלה בסכינים ובנשק חם. אני קורא לכלל גורמי האכיפה לנקוט יד קשה נגד התופעה החמורה ולפנות את הפולשים לאלתר. מדינה חייבת להיות ריבונית ולמשול, לא רק על היהודים אלא גם על הערבים. משילות אזרחית שתביא לשקט ביטחוני".

מנכ"ל רגבים, יהודה אליהו, אמר "התמונות מההפגנה מול חברי הכנסת מראות שוב עשרות פעילי שמאל ואנרכיסטים מרחבי העולם שחברו לקומץ שכירים של הרשות הפלשתינית. יחד הם מנסים שוב למחזר את השקר על הכפר שלא היה. אנחנו קוראים לראש הממשלה לא למצמץ ולא להיכנע מול הלחץ הפסול, ולפעול על פי האינטרסים של מדינת ישראל תוך שמירה על שלטון החוק".