דני דנון, עם תרשים שממחיש את דרך הסטת הכספים
דני דנון, עם תרשים שממחיש את דרך הסטת הכספים צילום: המשלחת הישראלית לאו"ם

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הודיע אחר הצהריים (שני) באו"ם על מאבק מדיני נגד כספי הסיוע המועברים לידי חמאס בעזה.

במסגרת התדרוך הסביר דנון, כי מידע מודיעיני של כוחות הביטחון הישראלים מצביע על מגמה מדאיגה של זליגת כספים המיועדים לצרכים הומניטאריים, לידי ארגון הטרור.

"אנו יוצאים היום למאבק מדיני נגד מימון תשתית הטרור של חמאס על ידי כספים של ארגוני הסיוע", אמר דנון והוסיף, "לא נשקוט עד שהאו"ם וארגוני הסיוע יעקבו אחר כל דולר שעובר לרצועת עזה".

במסגרת התדרוך הציג דנון תרשים זרימה הממחיש את מנגנון הסטת הכספים ממטרתם המקורית לידי חמאס - והודיע כי פנה ישירות למזכ"ל האו"ם בדרישה להקמת מנגנוני בקרה לעצירת זליגת הכספים לידי ארגון הטרור.

בנוסף, בעקבות מידע מודיעיני חדש אליו נחשף, הודיע השגריר דנון כי הוא פונה אל ארגוני סיוע מרחבי העולם הפועלים בעזה, בדרישה להקים מנגנוני בקרה ופיקוח בתוך הארגונים - עצמם ולא לאפשר לחמאס להמשיך לנצל את הרצון לסייע לתושבי עזה, לקידום תשתית הטרור שלו.

כזכור, לאחרונה נחשף כי חמאס הקים רשת בעזה, שמטרתה היתה להסתנן לארגוני הסיוע, לקדם את אנשיה לתפקידי מפתח והסטה שיטתית של המשאבים לטובת פעילות הארגון.

"צריכים לשים סוף לתופעה הפסולה שהקהילה הבינלאומית חושבת שהיא מממנת בניית חממות ובפועל הכסף הולך לחפירת מנהרות ורכישת נשק", סיכם דנון.

הודעתו של דנון על המערכה נגד הכספים המועברים לחמאס בעזה, נמסרה על רקע העובדה שבימים אלה, כמדי שנה, מתכנס פורום המדינות התורמות לרשות הפלסטינית. "ישראל מברכת על תרומת המדינות לרשות הפלסטינית ורואה בכך חשיבות רבה", דברי השגריר הישראלי.