"נציב ההסדרה - כדרישה לפני התקציב"

שדולת ארץ ישראל בכנסת קיימה הרמת כוסית במערכת המכפלה בחברון וחבריה הבהירו כי הם מצפים להגיע להסדרת היישובים ביו"ש במהרה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז באלול תשע"ו

חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת קיימו היום (שני) הרמת כוסית יחד עם חברי ליכוד במערת המכפלה בחברון.

יו"ר שדולת ארץ ישראל, ח"כ בצלאל סמוטריץ אמר, "אנחנו מסכמים שנה ויש דברים טובים שהיו בשנה הזאת ויחד עם זה באומץ אנחנו אומרים שהיו דברים שלא אהבנו. בית המכפלה עדין עומד שומם, מאיימת חרב על עמונה ונתיב האבות ועוד על מאות בתים ביו"ש. אנחנו נעשה את כל מה שאנחנו יכולים כדי לקדם את התיישבות וששום בית לא יהרס".

לדבריו, "יש לנו אתגרים רבים כמו החלת הריבונות במעלה אדומים אבל היעד המרכזי הוא לחוקק את חוק ההסדרה . אין דרך אחרת להציל את הבתים. לא מספיק לחתום על עצומות, בזמן הקצר שאני בפוליטיקה למדתי כשרוצים משהו מאד, משיגים אותו. רוב חברי הקואליציה - שהם חברים בשדולת ארץ ישראל בכנסת ואם נציב את חוק ההסדרה כדרישה אולטמטיבית עוד לפני תקציב המדינה, יהיה לנו חוק ההסדרה והבתים ישארו על תילם".

היו"ר השני של השדולה, ח"כ יואב קיש הוסיף, "להרים פה כוסית לתחילת השנה ליד מערת המכפלה שמסמל אותנו זה מרגש ומיוחד. זאת זכות גדולה להיות בקברי האבות שלנו".

ח"כ אמיר אוחנה, שהשתתף גם הוא בהרמת הכוסית הבהיר, "באנו לכאן לחזק את היישוב היהודי בחברון וההתיישבות כולה. הדרך הנכונה והיחידה להגיע אי פעם להסדרה זה לא דרך נסיגות שמלבה את הטרור - אלא דרך בניה, שגשוג וחיים זה לצד זה".

"הטרור לא מרים את הראש אלא אנחנו מקפדים את ראשם. הטרור מעולם לא פסק. הטרור מלווה אותנו 100 שנים ואנחנו נצטרך להיאבק בו עוד שנים רבות. יש לומר לציבור ביושר שאין שום פתרון - ובוודאי שלא נסיגות. רק בנייה, התחזקות והתעצמות - ועקירת האמונה שקיימת בצד הערבי שאנחנו עניין חולף. באנו לכאן להראות בדיוק את ההיפך", הבהיר ח"כ אוחנה.