הערבים מנצלים את ההקלות לפיגועי טרור

יו"ר מועצת יש"ע דורש מחברי הכנסת להציב את אישור חוק ההסדרה כתנאי לאישור התקציב. "הריסת בתים מתרחשות בעיקר כשהליכוד בשלטון".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז באלול תשע"ו

אבי רואה, יו"ר מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית מטה בנימין, קובע כי המאבק על חוק ההסדרה חייב להיות חריף יותר.

הוא התייחס למכתב התמיכה בחוק עליו חתמו 25 שרים וחברי כנסת מהליכוד, "המכתב לא מספיק. צריך פה נחישות של חברי הכנסת. דרוש להם חשבון נפש בעניין הזה", אומר רואה.

בשיחה עם ערוץ 7 מפרט יו"ר מועצת יש"ע את הדברים עליהם צריכים לעשות חברי הכנסת את חשבון הנפש, כלשונו. "אני מתכוון להצהרה של שתי מדינות, להקפאת התכנון והרחבת ההתיישבות שיצאו מבית מדרשו של ראש ממשלתנו וראש המפלגה שלנו, בנימין נתניהו.

"אני מתכוון להריסת בתים ופינוי יישובים - שמתרחשים בעיקר כשהליכוד בשלטון. אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש ולא מספיק לחתום על מכתבים".

רואה דורש מחברי הכנסת שלא להעביר את תקציב המדינה - אם חוק ההסדרה לא יאושר. "אני יצאתי אתמול בקריאה ברורה לחברי הכנסת - וזה צעד שאני לא מרבה לעשות אותו, אבל כאן כדור השלג ממשיך להתגלגל - כשלפני שבועיים בג"ץ פסק על הרס של עוד שבעה עשר בתים בגבעת האבות. כאן צריכים לעשות מעשה - ולשדר לראש הממשלה ושר האוצר, שאם לא נעביר את חוק ההסדרה לא נצביע על התקציב".

הוא התייחס גם למצב הביטחוני בימים האחרונים ואמר כי הערבים מנצלים את ההקלות שקיבלו לכבוד חג הקורבן לצורך ביצוע פיגועים, "עם ההקלות שצה"ל, משרד הביטחון ומדינת ישראל נתנו להם כדי ליהנות בחג שלהם, הם מנסים לשבש לנו את הכניסה לחגי תשרי".

הוא הוסיף כי השנה, בשונה משנה שעברה, כוחות הביטחון ערוכים ומוכנים לאיום. "היום יש היערכות טובה יותר גם של המשטרה וגם של צה"ל, הם יודעים עם מה הם מתמודדים. הפקודות ברורות ואין היסוסים".

על רקע משפטו של אלאור אזריה, רואה שיבח את שר הביטחון על חיזוק רוח הלוחמים, "אין ספק שהססנות פוגעת ברוחם ובנחישותם של החיילים, הם מקבלים פקודות ואם הרוח מלמעלה - רוח המפקד, לא ברורה, אז בוודאי שיש היסוסים.

"דווקא האמירה הברורה של שר הביטחון ליברמן, לפיה יכול להיות שהחייל אלאור אזריה, שבעזרת ה' יצא בקרוב לחופש נקי וזך, טעה בביצוע הירי אך הצבא יעמוד מאחוריו - חשובה".

לדבריו, "אין לי ספק שאמירה כזאת של שר הביטחון מחזקת את רוחם של חיילי צה"ל, משטרת ישראל וכל מי שנתקלים ביום יום באירועי טרור כאלה".