נתניהו: אגיד לאו"ם את האמת של ישראל

ראש הממשלה המריא לארה"ב לקראת פגישתו עם הנשיא אובמה ונאומו בעצרת האו"ם והבהיר כי השבוע הקרוב הוא בעל חשיבות מדינית רבה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ז באלול תשע"ו

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא בצהריים (שלישי) לארצות הברית לקראת פגישתו מחר עם הנשיא ברק אובמה ונאומו בעצרת האו"ם ביום חמישי הקרוב.

טרם המראתו אמר נתניהו כי השבוע הקרוב הוא בעל חשיבות גדולה לישראל מבחינה מדינית.

ני יוצא עכשיו לארצות הברית, אני אפגש שם תחילה עם הנשיא אובמה ואני אודה לו על הסיוע הביטחוני הגדול והחשוב למדינת ישראל לעשור הקרוב. לאחר מכן אני אשא דברים בעצרת האו"ם, אני אגיד שם את דברה של ישראל, את האמת של ישראל, את הצדק של ישראל, וגם את הגבורה של ישראל - הגבורה של החיילים והחיילות שלנו, של השוטרים והשוטרות שלנו, של האזרחים והאזרחיות שלנו, שנאבקים מאבק בלתי מתפשר בטרור האכזר", דברי נתניהו.

"אני מצפה מהקהילה הבינלאומית אמת מידה אחידה במלחמה בטרור. כל הקהילה הבינלאומית אומרת היום שצריך להילחם בטרור בנחישות ובאופן בלתי מתפשר. ובכן, הם חייבים לתמוך גם במאבק הנחוש והבלתי מתפשר בטרור, והבהירות המוסרית הזאת נחוצה כדי להילחם בטרור וגם כדי לנצח אותו", דברי נתניהו טרם עלייתו למטוס.

נתניהו ייפגש מחר עם נשיא ארה"ב אובמה. השניים ישוחחו בין היתר על המתרחש במזרח התיכון ועל הסוגיה הישראלית-פלסטינית, אך לא צפויות שם התפתחויות משמעותיות, לפחות על פי הידוע לצד הישראלי.

ראש הממשלה יודה לנשיא האמריקני על חתימת הסכם הסיוע הצבאי - שנחשב לגדול ביותר בהיסטוריה האמריקנית.

ביום חמישי צפוי נתניהו לנאום בעצרת הכללית של האו"ם - ושם הוא מתכוון להתייחס בין היתר לנושא השבת גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין הי"ד - והוריו של גולדין אף הוזמנו לאירוע. נתניהו יחזור ככל הנראה גם על קריאתו לחדש את המגעים המדיניים ללא תנאים מוקדמים.

באותו יום ינאם גם אבו מאזן באו"ם ועל פי הערכות הוא ישא נאום תקיף נגד ישראל, כפי שעשה בעצרת בשנים האחרונות.